Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Sesja rady powiatu bez kworum tak jak zapowiadano.

  • Dodano: sobota, 19 wrzesień 2020 09:32
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1812

W artykule z dnia 16 września 2020 pisaliśmy o planowanej na dzień 17 września sesji rady powiatu gorlickiego. Dokładniej mowa była o wznowieniu majowych obrad. Wicestarosta Stanisław Kaszyk zapowiedział, że 13 radnych nie weźmie udziału w obradach.

 

Stało się tak jak Wicestarosta Kaszyk zapowiedział. Przewodniczący Mirosław Waląg 17 września usiłował wznowić XVIII Sesję Rady Powiatu. Do systemu obrad on-line zalogowało się tylko 9 radnych, co oznaczało brak kworum. Z tego powodu radni nie mogli obradować.

 

Przewodniczący rady Mirosław Waląg ogłosił kolejną przerwę, która ma trwać do 24 września do godziny 9 rano. Dzień wcześniej(16 września) wicestarosta Stanisław Kaszy wydał oświadczenie w imieniu Radnych Klubów PSL, MRS, PPG o tym, że z godnie z przyjętym porządkiem obrad kolejne posiedzenie przypada na 21 września na godzinę 10:00.

 

Data 21 września jest związana z wejściem w życie zmian w statucie, które umożliwiają tajne głosowanie w trybie zdalnym. Chodzi tutaj o odwołanie Mirosława Waląga z funkcji przewodniczącego rady powiatu gorlickiego. Wszystko wskazuje na to, że grupa 13 radnych, która stanowi większość nie odpuści i odwoła Waląga ze stanowiska przewodniczącego.

 

Pojawiają się informacje, że radni zadecydują się na uczestnictwo w sesji w terminie zapowiedzianym przez przewodniczącego, tj. 24 września o godz. 9 rano. Czy tego dnia Mirosław Waląg nie wpadnie na nowy pomysł i tuż przed głosowaniem nad jego odwołaniem ponownie nie ogłosi przerwy? Patrząc na to, co się dzieje i jak praca rady powiatu została zdezorganizowana nic już nas nie zaskoczy.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM