Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Medialna nagonka na wesela, czyli stos KŁAMSTW! Mamy odpowiedź MZ!

  • Dodano: wtorek, 15 wrzesień 2020 15:48
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 21908

Wesela to ostatnio temat na czasie. Dlaczego cały czas trwa medialna nagonka na tą właśnie branżę? Tego nie wiemy, ale wiemy, że to co piszą ogólnopolskie media i to co mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska to stos kłamstw!

 

Szacuje się, że wartość branży weselnej to przeszło 8 mld. złotych. Dzięki branży weselnej pracę mają setki tysięcy ludzi. Są do domy weselne, restauracje, kelnerzy, piekarnie, cukiernie, dekoratorzy, zespoły, DJ, filmowcy, fotografowie i wiele innych. Wszelkie ograniczenia wprowadzone dla tej branży równe są z utratą pracy i źródła dochodów dla kilkuset tysięcy Polaków. Niestety, ale wiele osób, a wśród nich „nasi wybitnie uzdolnieni rządzący” nie zdają sobie sprawy z tego, że ślubu i wesela nie planuje się z dnia na dzień jak zakupów sklepie.

 

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na jednej z konferencji podał, że zarażenia z wesel to około 10 do 15 procent wszystkich zakażeń. Idąc tym tropem postanowiliśmy do Ministerstwa Zdrowia wysłać wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Po 14 dniach otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pytania.


„Szanowny Panie Redaktorze,
w odpowiedzi na wniosek z dnia 2 września 2020 r. o udostępnienie informacji publicznej
w trybie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z
2019 r. poz. 1429) w sprawie koronawirusa, przekazuję poniższe informacje.

 

1. Czy prowadzone są statystyki zakażeń koronawirusem na imprezach
rodzinnych/weselach?
Ministerstwo Zdrowia nie prowadzi takich statystyk. Prosimy o kontakt z Głównym
Inspektorem Sanitarnym.

 

2. Proszę o podanie wszystkich danych i statystyk, które czarno na białym
pokazują ile zakażeń koronawirusem jest z imprez rodzinnych w tym z wesel?
Ministerstwo Zdrowia nie prowadzi takich statystyk. Prosimy o kontakt z Głównym
Inspektorem Sanitarnym.

 

3. Proszę o podanie danych ile wesel zostało zorganizowanych od 6 czerwca do
31 sierpnia i na ilu stwierdzono ogniska zakażenia koronawirusem?
Ministerstwo Zdrowia nie prowadzi takich statystyk. Prosimy o kontakt z Ministerstwem
Cyfryzacji.” - czytamy w odpowiedzi z Ministerstwa Zdrowia.

 

Pragniemy nadmienić, że takich statystyk nie prowadzi także Główny Inspektor Sanitarny. Skąd zatem wiceminister Waldemar Kraska wziął liczby typu 10 i 15%? Na jakiej podstawie twierdzi się, że najwięcej zakażeń jest na weselach? Takie kłamstwa to działanie na szkodę branży. Co najmniej niepoważne i nieprofesjonalne jest, aby media i Wiceminister zdrowia wprowadzali w błąd i tak perfidnie okłamywali społeczeństwo.

 

Przykładem kłamstw było także słynne wesele w Nawojowej. Na szczęście głos zabrała Młoda Para, która postanowiła powiedzieć jak było na prawdę. Więcej o tym w artykule na naszym portalu: https://www.moszczenica.info/wiadomosci/935-jak-na-prawde-bylo-z-weselem-w-nawojowej.html

 

O to jak wygląda sytuacja w branży weselnej zapytaliśmy fotografa ślubnego.

 

„- Panie Redaktorze, mamy wrzesień a ja nie odrobiłem strat z początku roku. Ludzie przez tą medialną nagonkę odmawiają wesela z października i listopada. Proszę mi wierzyć, że to, co serwują nam media i rząd to coś strasznego. Ci ludzie w ogóle nie myślą, nie mają pojęcia, że od listopada do kwietnia sezon jest martwy, a od kwietnia do listopada zarabiamy na to by żyć i utrzymać się także w okresie, kiedy wesel jest mniej, albo nie ma ich w ogóle.” – mówi w rozmowie z nami Mateusz, fotograf ślubny z Nowego Sącza.

 

„- Mamy do zapłaty ZUS, mamy rachunki, mamy rodziny na utrzymaniu. Jeden czy drugi poseł czy minister tego nie zrozumie, bo co miesiąc z naszych podatków dostaje wypłatę i to nie małą. Ta zima będzie bardzo ciężka, pewnie trzeba będzie wyjechać za granicę o ile granic nie zamkną.” – dodaje fotograf Mateusz.

 

Rząd i media straszą, że końcem października na branżę znów nałożą restrykcje. Niestety nikt nie przewiduje też dalszej pomocy dla przedsiębiorców tej branży. Oprócz wesel mocnego kopa dostała też branża eventowa, która niestety nie funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Bez pracy zostało tysiące ludzi, którzy mogą liczyć tylko na siebie.

 

W tym miejscu apelujemy do firmy, aby zbiorowo składały pozwy o odszkodowania. Za taki cios w gospodarkę rząd musi odpowiedzieć i ponieść konsekwencję swoich działań. Niestety medialne doniesienia mówią, że Premier Mateusz Morawiecki już działa w tej kwestii aby poszkodowanym nie wypłacić ani jednej złotówki.

 

Kiedy skończy się nagonka na wesela? Kiedy ogólnopolskie media zaczną podawać konkrety zamiast informacji wyssanych z palca?

 

Poniżej zamieszczamy Państwu odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia na nasze zapytanie, które podpisał dyrektor Wojciech Andrusiewicz.

 

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM