Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Nieżyjąca od 10 lat z wynikiem pozytywnym na koronawirusa! [SPROSTOWANIE]

  • Dodano: poniedziałek, 14 wrzesień 2020 10:01
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 7868

O nieprawidłowościach związanych z pandemią koronawirusa na naszym portalu pisaliśmy sporo i dziś niestety musimy opisać kolejny absurd. Informacja o tym, że nieżyjąca od 10 lat mieszkanka powiatu gorlickiego otrzymała wynik pozytywny na obecność koronawirusa była dla nas sporym zaskoczeniem.

 

Na naszą redakcyjną skrzynkę przyszła wiadomość od Czytelnika, który prosił o zachowanie anonimowości i rzecz jasna szanujemy to.


„Dzień dobry, chciałbym opisać pewną sytuację związaną z odbywaną przez moją rodzinę kwarantanną.” – zaczyna nasz Rozmówca.

 

„- W związku z kontaktem mojego brata z osobą rzekomo zarażoną w okresie między 15 a 20 sierpnia skontaktował się z nami sanepid i nakazał nam odbycie kwarantanny mającej trwać 10 dni, od 28 sierpnia do 7 września. Sanepid poprosił o zgłoszenie osób zamieszkujących pod naszym adresem. W wyniku serii pomyłek i nieporozumień do listy trafiła nasza świętej pamięci babcia. Po kilku dniach przyszedł czas na wykonanie testów, które wykonywane są w punkcie pobrań wymazów. Jak się okazało, Panowie pobierający wymazy mieli przygotowany test dla martwej od wielu lat babci. Siłą rzeczy nie było jednak możliwości, żeby babci pobrano wymaz, no, bo od 10 lat nie żyje. Parę dni później dotarły do nas wyniki testów, jednak nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy wynik testu babci. Żeby było ciekawiej, wynik jest dodatni, natomiast całą reszta domowników wynik ma ujemny. Jakim cudem?” – opisuje sytuację Rozmówca.

 

Wymaz pobrany został końcem sierpnia 2020 roku, więc sprawa jest świeża. Data urodzenia babci się zgadza, problem tylko w tym że babcia nie żyje od 10 lat. Kobieta zmarła końcem 2010 roku. Szanujemy prośbę naszego Czytelnika i nie będziemy tu podawać dokładnych dat.

 

„- To, co się dzieje to jakaś masakra. Moje zaufanie dla organów państwowych nieustannie maleje.” – dodaje nasz Rozmówca.

 

Trzeba przyznać że, w ostatnich miesiącach zaufanie do Sanepidów i służby zdrowia znacząco spadło i tutaj nie ma się, co dziwić. Jak traktować pandemię poważnie, skoro dzieją się takie rzeczy? Podobnie było w przypadku górników. Takie same sytuacje miały także miejsce w Nowym Sączu, gdzie zauważone przez nas nieprawidłowości i łamanie prawa zgłosiliśmy do prokuratury. Na chwilę obecną wiemy, że w przypadku Nowego Sącza postępowanie wyjaśniające prowadzi Prokuratura Rejonowa w Limanowej.

 

Jak wyjaśnić przypadek, który spotkał rodzinę naszego Czytelnika? Kto zawinił? Kto powinien ponieść za to konsekwencję? Niestety, takie pytania są bardzo trudne i zapewne zostaną bez odpowiedzi. Oczywiście pomyłki się zdarzają, jednak jak można zbadać wymaz którego nie było? A co jeśli wymazy pomylono i przez kogoś błąd osoba zarażona otrzymała wynik negatywny?

 

Taka sytuacja jest potwierdzeniem tego, że w punktach pobierania wymazów pracują osoby niekompetentne. Jeden z naszych czytelników mówił, że w Nowym Sączu nikt nie sprawdzał czy do pobrania wymazu przyjechała właściwa osoba. Czy podobnie jest w Gorlicach? Kogo próbkę zbadało laboratorium?

 

W tym miejscu należy jeszcze podkreślić, że rząd Prawa i Sprawiedliwości funduje nam nowe przepisy, dzięki czemu urzędnicy, funkcjonariusze policji i lekarze będą bezkarni.

 

Szanowni Państwo, wyobraźcie sobie fakt, że jeśli lekarz odmówi pomocy, bo podejrzewa u kogoś koronawirusa to nie poniesie z tego tytułu konsekwencji. Podobnie będzie w przypadku policjanta, który będzie nad wyraz interpretował prawo i pobije nas za brak maseczki…

 

 

SPROSTOWANIE NADESŁANE PRZEZ PSSE W GORLICACH - 30.09.2020r, godz. 10:40:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach w ślad za artykułem opublikowanym w dniu 14 września 2020 roku na portalu moszczenica.info autorstwa red. Damiana Markowicz pod tytułem „Nieżyjąca od 10 lat z wynikiem pozytywnym na koronawirusa!” oraz informacji opublikowaną dnia 11.09.2020 roku w formie filmu przez Pana Damiana Markowicza, zamieszczoną na portalu Facebook informuje co następuje:
Przeanalizowana dokumentację (wywiady epidemiologiczne, lista osób skierowanych na badania w dniu 31.08.2020 r, wyniki badań wykonanych w dniu 31.08.2020 r.) dotyczącą prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych osób skierowanych na wymazy przez Państwowego Inspektora Sanitarnego w Gorlicach w dniu 31.08.2020 r.

 

W dokumentacji nie figuruje osoba przedstawiona w artykule, spośród wymazów pobranych na zlecenie PSSE w Gorlicach w dniu 31.08.2020 żaden nie był pozytywny. Zidentyfikowana osobę, u której został pobrany wymaz w dniu 31.08.2020 r. który stał się podstawą do „sensacyjnego artykułu” i nie jest to osoba urodzona w 1928 roku, jak również nie jest to osoba która ma 82 lata (dane z zamieszczonego wyniku).
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach dodatkowo informuje, że opublikowany na Pana portalu wynik badania nosi znamiona celowej integracji w jego treść (co do danych osoby badanej oraz wyniku badania).Natomiast informacje przedstawione w artykule nie odzwierciedlają procedur, według, których działają pracownicy Inspekcji Sanitarnej podczas prowadzenia dochodzenia epidemiologicznego oraz kierowania na badanie.

 

NASZ KOMENTARZ DO SPRAWY:
Szanowni Państwo, nie bardzo rozumiemy dlaczego PSSE w Gorlicach występuje do nas z taką informacją i tłumaczy się, skoro w artykule nie ma słowa o tym aby to PSSE w Gorlicach skierowało ów osobę na wymaz. Zamieszczone zdjęcie otrzymaliśmy od naszego czytelnika, który z prywatnego konta zawierającego prawdziwe imię i nazwisko poprosił nas o publikację i zachowanie anonimowości. Normalnym nie jest, że próbuje nam się zarzucić fałszowanie dokumentacji medycznej, co jest karalne! Nawet na załączonym zdjęciu widać wyraźnie, że jednostką zlecającą jest Szpital Specjalistyczny… Nie mamy także wpływu na daty które znalazły się na wyniku badania.

 

SPROSTOWANIE CZYTELNIKA - KLIKNIJ

 

---

Szanowna Pani Dyrektor,

Ja, niżej podpisany, Sebastian Żarnowski, niniejszym przepraszam za moje zachowanie, polegające na przesłaniu redakcji portalu internetowego Moszczenica Info, fałszywych informacji dotyczących wyników testu na COVID-19 rzekomo przeprowadzonego przez gorlicki Sanepid na osobie zmarłej, wskutek czego podważyłem zaufanie do instytucji Sanepidu w Gorlicach, jak również do jego pracowników.

Mam świadomość, że moje zachowanie było całkowicie nieodpowiedzialne i w skutek czego niedługo po przesłaniu informacji, poprosiłem redakcję o usunięcie przesłanych przeze mnie danych. Niestety nie było to możliwe, wskutek jej wcześniejszego opublikowania oraz rozpowszechnienia.

Szczerze żałuję moich działań, albowiem ich celem od samego początku nie było w żaden sposób podważanie zaufania do gorlickiego Sanepidu oraz krytyka jego działań, a także tworzenie późniejszych problemów z tym związanych, niemniej jednak naiwnie nie wziąłem pod uwagę, że taki będzie właśnie skutek wskazanego zachowania.

Wyrażam nadzieję, że moje oświadczenie pozwoli odbudować podważone przeze mnie zaufanie do instytucji oraz pracowników Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Gorlicach, wskazując jednocześnie, że zwróciłem się o jego publikację w portalu Moszczenica Info, na łamach którego została opublikowana pierwotna, fałszywa informacja.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM