Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

MZ wprowadza restrykcje, a ludzie znów stracą pracę…

  • Dodano: piątek, 07 sierpień 2020 13:01
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1643

Nasze Ministerstwo Zdrowia na czele z ministrem Łukaszem Szumowskim wprowadza obostrzenia w 19 powiatach pozbawiając z dnia na dzień pracy wielu ludzi.

 

Na mapie czerwonym kolorem oznaczono powiat nowosądecki i Nowy Sącz, gdzie pracuje bardzo wielu mieszkańców powiatu gorlickiego. Po zaciętej walce i straszeniu przez ogólnopolskie media w powiatach oznaczonych kolorem czerwonym ograniczono liczbę osób na weselach, pogrzebach i podczas Mszy Świętej do 50 osób. Oczywiście wesele można przenieść do sąsiedniego powiatu i tutaj problem niby znika, ale czy dla wszystkich?

 

Niestety po raz kolejny pracy pozbawionych zostanie wielu ludzi, mowa tu o restauracjach, salach weselnych, kelnerach, barmanach, fotografach, operatorach kamery i wiele więcej. Automatycznie wymysły Pana Ministra odczują także cukiernicy, piekarnie, sklepy i jeszcze inne branże.

 

Oprócz tego, że ludzie zostaną pozbawieni pracy, to obostrzenia wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia na czele z ministrem Łukaszem Szumowskim nie wniosą nic konkretnego w walce z pandemią. Co gorsza przedsiębiorcy nie mogą liczyć już na pomoc rządu i zostają pozostawieni sami sobie.

 

Mało tego, przedsiębiorcy niestosujący się do wymysłów Pana Szumowskiego mogą zostać ukarani przez Policję lub Sanepid. Dziś w rozmowie telefonicznej, zastępca Dyrektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu w nerwach zasugerowała nam, że muszą nakładać kary, bo są naciski idą góry a budżet państwa potrzebuje pieniędzy. Przyznała też, że Sądy wnioski o kary administracyjne uchylają i tutaj brawa dla Sądów, które działają zgodnie z prawem.

 

Oczywiście mieszkańcy powiatu nowosądeckiego i Nowego Sącza mogą jechać na wesele np. do Rzeszowa, mogą też jechać na siłownie lub basen do Gorlic. Gdzie tu sens i logika? Rząd zapewniał pomoc przedsiębiorcom, że firmy muszą funkcjonować itp. – podsumujmy, rząd dużo obiecał i nakłamał przed wyborami i tu nie ma cienia wątpliwości.

 

Wielu przedsiębiorców nie odrobiło jeszcze strat, które ponieśli przez wprowadzony lockdown, a kolejne obostrzenia są dla nich przysłowiowym gwoździem do trumny.

 

List w tej sprawie do ministra Łukasza Szumowskiego napisał Piotr Kuczera, Prezydent Rybnika, którzy jest oburzony sytuacją i tym, że działania Ministra doprowadzą do zamknięcia kolejnych firm i utraty dochodów przez kolejne rodziny.

 

Czy Ministerstwo Zdrowia coś sobie z tego zrobi? Znając życie ich to nie interesuje, bo przecież pieniążki ministrowie i inni pracownicy mają cały czas. A co gdyby tak co niektórych zostawić na 3 miesiące lub nawet pół roku bez pracy i dochodu? Zapewne ich tok myślenia bardzo szybko by się zmienił.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM