Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Przewodniczący przerywa sesję i zostawia uczniów bez stypendiów?

  • Dodano: poniedziałek, 01 czerwiec 2020 18:47
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1185

W Radzie Powiatu Gorlickiego nie dzieje się dobrze, o czym pisaliśmy przed weekendem. Skutkiem przerwania przez Mirosława Waląga obrad Rady Powiatu, które miały miejsce 28 maja jest brak przyznania stypendiów dla sporej grupy uczniów.


Dziś przed południem na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Gorlicach pojawiły się dwa odrębne oświadczenia. Pierwsze z nich to dokument napisany przez Mirosława Waląga, w którym czytamy, że Przewodniczący Rady Powiatu jest zaskoczony zawiązaniem się nowej koalicji.


W dokumencie Mirosława Waląga czytamy, że obrady XVII Sesji zostaną przywrócone po wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości wynikających z zaistniałej sytuacji. Niestety w oświadczeniu nie napisano, z kim i gdzie Przewodniczący zamierza wyjaśnić tą dość oczywistą sprawę. Być może z pomocą z samej stolicy przyjedzie Posłanka Barbara Bartuś. Oświadczenie Przewodniczącego Mirosława Waląga można zobaczyć TUTAJ.


Kilkadziesiąt minut później, na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Gorlicach ukazało się kolejne oświadczenie. Pod dokumentem widnieje podpis „Radni Powiatu Gorlickiego”, bez nazwisk i podpisów członków Rady Powiatu.


Radni Powiatu Gorlickiego informują, że o zaistniałym zdarzeniu poinformowany został Wojewoda Małopolski, a Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego rażąco naruszył prawo. „Przewodniczący Rady, wbrew jednoznacznemu zapisowi § 21 ust. Statutu Powiatu Gorlickiego nie poddał wniosku pod głosowanie.” – czytamy w dokumencie napisanym przez Radnych. „Przewodniczący w sposób rażący wykroczył poza swoje kompetencje określone w art. 14 ust. 3 ustawy o samorządzie powiatowym, które ograniczają się wyłącznie do organizowania pracy Rady oraz prowadzenia obrad Rady.” – czytamy dalej. Cały dokument do zobaczenia TUTAJ.


Z punktu obserwatorów wygląda to tak, że Przewodniczący Mirosław Waląg nie wie, co robić i być może oczekuje na pomocną dłoń. Niestety, ale trzeba powiedzieć to głośno, że przerwanie obrad przez Przewodniczącego Mirosława Waląga doprowadza do poważnego problemu, gdzie ucierpi spora grupa uczniów!!! Zgodnie z obowiązującym prawem najpóźniej do 31 maja należało podjąć uchwałę w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uzdolnionym uczniom szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Jak się okazuje, dla niektórych ważniejsze są polityczne przepychanki niż dobro uczniów.


W najbliższych dniach na linii przewodniczący Waląg kontra Starosta Gubała i 13 radnych będzie robiło się gorąco. Obrady prędzej czy później muszą zostać wznowione. W tym miejscu należy podkreślić fakt, że radni zgodnie ze statutem mają prawo do zgłaszania zmian w porządku obrad i zmiany te powinny zostać poddane pod głosowanie. Tak się jednak nie stało. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że dni Mirosława Waląga, jako Przewodniczącego Rady Powiatu i Tomasza Płatka, jako członka Zarządu Powiatu są raczej policzone. Nowa koalicja liczy 13 radnych, zaś poza koalicją pozostaje 9 radnych z PiS i 1 z Wspólnych Gorlic.

 

Na koniec nasuwa się jeszcze jedno pytanie – Co zrobią radni PiS i radny Wspólnych Gorlic po tym jak Przewodniczący Waląg przerwał obrady? Czy dobro uczniów postawią ponad interesy partyjne?

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM