Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Rada Gminy z pomocą dla lokalnych przedsiębiorców

  • Dodano: czwartek, 30 kwiecień 2020 18:10
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1458

Pomimo epidemii koronawirusa w środę 29 kwietnia bieżącego roku odbyła się Sesja Rady Gminy Moszczenica. Obrady zdominowane były tematami związanymi z sytuacją epidemiczną w naszym kraju.


Radni gminy Moszczenica w maseczkach, rękawiczkach i przy zachowaniu bezpiecznych odległości pochylali się nad przygotowanymi rozwiązaniami prawnymi dla mieszkańców i przedsiębiorców z gminy Moszczenica.

 

Zadecydowano także o wsparciu środowisk, które walczą z chorobą COVID-19. Rada gminy przegłosowała dwie uchwały, w tym jedna to wsparcie gorlickiego szpitala w kwocie 55 tysięcy złotych na zakup respiratora, a druga to wsparcie Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach w kwocie 8 tysięcy złotych na zakup samochodu służbowego. W obydwóch przypadkach, środki są zagwarantowane w budżecie gminy.

 

„- Najważniejszym temat obrad, to plan wsparcia przedsiębiorców. System trzech uchwał dotyczy przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości do 30 września bieżącego roku, zwolnienia z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z COVID 19, a także zmiany wysokości stawek podatku od środków transportowych na terenie naszej gminy, gdzie wszystkie pozycje ulegają zmianie do symbolicznej złotówki lub do minimalnych stawek ustanowionych ministerialnie.” – mówi Jerzy Wałęga Wójt gminy Moszczenica.

 

„- Należy tutaj dodać, że przedsiębiorcy, aby uzyskać preferencje podatkowe powinni złożyć tylko prostą deklaracje, która zawiera oświadczenie o pogorszonej sytuacji finansowej swojej firmy. Jest to system odformalizowany, bez żadnych dowodów, załączników i zaświadczeń.” – dodaje Jerzy Wałęga

 

Na skutek zastosowanych preferencji, gmina Moszczenica szacuje zmniejszenie dochodów o około 100 tysięcy złotych. Niektórzy przedsiębiorcy skorzystają kilkaset złotych a inni nawet 20-30 tysięcy złotych.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM