Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Gmina Moszczenica zakupiła 1000 maseczek dla mieszkańców

  • Dodano: środa, 15 kwiecień 2020 15:29
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2137

Od jutra (tj. 16.04.2020r) w życie wchodzą przepisy o obowiązkowym zakrywaniu nosa i ust w związku z epidemią koronawirusa. Gmina Moszczenica w trosce o swoich mieszkańców zakupiła 1000 maseczek ochronnych.

 

Nakaz zakrywania nosa obowiązywać będzie podczas przebywania w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, kościołach, sklepach, w placówkach handlowych i na targowiskach.


Obowiązek zakrywania dotyczy też środków publicznego transportu zbiorowego oraz pojazdów samochodowych, w których nie poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie.


„- Zakupiliśmy dla naszych mieszkańców 1000 sztuk maseczek ochronnych z certyfikowanego materiału. Maseczki są wielokrotnego użytku. Dystrybucja maseczek będzie od czwartku 16 kwietnia w godzinach południowych w Urzędzie Gminy Moszczenica i placówkach handlowych na terenie gminy. Dla jednej osoby przysługiwać będzie jedna maseczka.” – mówi dla Moszczenica Info Jerzy Wałęga Wójt gminy Moszczenica.


„- Maseczki zakupiliśmy w lokalnej firmie, z terenu powiatu gorlickiego. Musimy wspierać swoich przedsiębiorców. Jeśli będzie taka potrzeba rozważmy zakup kolejnych maseczek.” – dodaje Jerzy Wałęga.


W najbliższych dniach planowane jest także przeprowadzenie dezynfekcji przystanków i wejść do obiektów użyteczności publicznej (urząd gminy, szkoły, poczta, kościoły, remizy osp, okib).

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM