Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Odszedł dr Stanisław Lenard, wielki człowiek!

  • Dodano: poniedziałek, 30 marzec 2020 11:10
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 6541

W miniony piątek 27 marca 2020r. odszedł od nas dr Stanisław Lenard, człowiek wielki i zasłużony dla rozwoju lecznictwa w naszej gminie, a także w powiecie gorlickim.

 

Doktor Stanisław Lenard urodził się 15 grudnia 1934 roku w Binarowej, zmarł 27 marca 2020 roku w swoim domu w Moszczenicy. Był lekarzem, patriotą, pszczelarzem, człowiekiem niosącym pomoc bliźnim, wrażliwym na przyrodę.

 

Doktor Stanisław Lenard to pierwszy lekarz w gminie Moszczenica. W latach 50 przyjmował pacjentów w prywatnym domu, obok mleczarni w Moszczenicy. Człowiek ten na swoim koncie miał ogrom zasług, to właśnie dr Stanisław przyczynił się do budowy Ośrodka Zdrowia w Moszczenicy i Punktu lekarskiego w Staszkówce. Pomoc drugiemu człowiekowi, stawiał zawsze na pierwszym miejscu i niósł ją nie patrząc na ciężkie warunku.

 

Dr Lenard był także założycielem Koła Pszczelarzy i do samego końca pozostawał jego mentorem. Zajmował się także apiterapią i prowadził badania w tej dziedzinie. Zbudował api domek, jak sam mówił w zielonych płucach gminy Moszczenica, czyli na Wiatrówkach. https://www.moszczenica.info/info-tv/78-apiterapia-w-moszczenicy.html

 

Postać doktora Stanisława Lenarda zawsze będzie dobrze wspominana i powinna być swoistego rodzaju drogowskazem dla innych.


Doktorze Stanisławie, spoczywaj w pokoju.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM