Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Nowy sprzęt dla OSP Moszczenica

  • Dodano: czwartek, 02 styczeń 2020 12:33
  • |
  • Autor: J.Brach
  • |
  • Odsłon: 1377

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy wzbogacili się o kolejny sprzęt, który niezbędny jest do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Dzięki firmie PZU i programowi „Pomoc to Moc” na wyposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy trafiła nowa torba medyczna PSP R1 wraz z wyposażeniem, oraz deska ortopedyczna i szyny Kramera. Od teraz w pełni wyposażone w sprzęt medyczny będą już dwa samochody OSP Moszczenica biorące udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

 

-„Gdy dowiedzieliśmy się o programie Pomoc to Moc, który realizuje firma PZU to zarząd jednostki od razu podjął kroki, aby złożyć wniosek. Jak widać wniosek był skuteczny, gdyż otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 5000 złotych na zakup torby, deski i szyn Kramera. Do tej pory kompletny sprzęt do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej znajdował się tylko na wyposażeniu Renault Master, od dziś taki sam sprzęt znajdzie się na wyposażeniu samochodu MAN. Ponadto na wyposażenie samochodu ISUZU trafi torba PSP R0. Bardzo dziękujemy firmie PZU. Wiemy, że wnioski składało dużo jednostek z całego kraju, wszystkich wniosków złożono 2880. OSP Moszczenica znalazła się, wśród 306 które otrzymały wsparcie.” – mówi Prezes OSP Moszczenica dh Damian Markowicz

 

-„Z tego miejsca chcemy podziękować też firmie FENIX.MARKET, która bardzo szybko i sprawnie zrealizowała nasze zamówienie dostarczając sprzęt najwyższej jakości.” – dodaje dh Markowicz

 

Strażacy Ochotnicy pełnią bardzo ważną rolę w życiu społeczności lokalnych, o czym nie raz mieliśmy okazję się przekonać. Nawet kilka dni temu druhowie z Moszczenicy interweniowali przy kolizji drogowej. Nowy sprzęt tego typu jest niezbędny. Warto dodać, że na chwilę obecną Jednostka Operacyjno-Techniczna(osoby wyszkolone, które mogą jeździć do akcji) liczy 30 osób.

 

 

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM