Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

PSZOK w Moszczenicy już na ukończeniu

  • Dodano: piątek, 08 listopad 2019 09:43
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2065

Prace przy budowie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Moszczenicy są już na ukończeniu, inwestycja ma zostać oddana do użytku i rozliczona w grudniu bieżącego roku.


PSZOK powstaje obok oczyszczalni ścieków w Moszczenicy na działce nr 1988. Dojazd zagwarantowany jest z betonowej drogi wewnętrznej prowadzącej z ulicy Spacerowej. Teren punktu został ogrodzony i utwardzony kostką betonową(345m2). Punkt zawiera magazyny na odpady, ścieżkę edukacyjną z tablicami informacyjnymi i ławkami, kontener biurowy i oświetlenie.


„PSZOK wyposażony zostanie w kontenery: 3 sztuki o pojemności 7m3, 10 sztuk o pojemności 1m3 i 6 sztuk o pojemności 240 litrów. Magazyn na przedmioty do ponownego użycia to blaszana wiata, gdzie będzie można przywieźć i pozostawić wyposażenie, które może być ponownie wykorzystane, np. meble. Będzie także wydzielone miejsce na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.” – mówi Wójt Gminy Jerzy Wałęga.


„Wykonywane prace są objęte pozwoleniem budowalnym wydanym przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach, a roboty są na ukończeniu.” – dodaje Wójt Jerzy Wałęga

 

Wartość całego zadania to 601 654,50 zł. Dofinansowanie tego przedsięwzięcia w wysokości 85% zagwarantował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Warto dodać, że prowadzenie PSZOKów jest zadaniem każdej gminy, zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu porządku i czystości w gminach.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM