Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Wiemy dlaczego unieważniono przetarg na OZE!

  • Dodano: wtorek, 04 czerwiec 2019 16:19
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3257

Na temat przetargu OZE ogłoszonym przez Gminę Moszczenica informacji i spekulacji było już wiele, do tej pory obserwowaliśmy rozwój sytuacji i zbieraliśmy informację. Suma summarum, przetarg został unieważniony. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.


Jakiś czas temu pisaliśmy, o otrzymaniu dofinansowania dla 10 gmin należących do klastra energii „Biała – Ropa”. Wartość projektu to 36,5 mln zł. Umowa została podpisana w Urzędzie Gminy Moszczenica, gdyż ów gmina jest liderem całego zadania.
Ogłoszony został przetarg: https://bip.malopolska.pl/ugmoszczenica,a,1496577,wybor-administratora-projektu-odnawialne-zrodla-energii-dla-mieszkancow-gmin-czlonkowskich-klastra-e.html


23 kwietnia 2019 roku przetarg został rozstrzygnięty, a administratorem projektu zostanie firma Doradztwo i Usługi Sp. Z o.o. z Krakowa. W przetargu nie powiodło się firmie BICO GROUP z Warszawy.

 

Prezes firmy BICO GROUP Sp. Z o.o. na jednym z portali internetowych przedstawił zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej w Gorlicach i Centralnego Biura Antykorupcyjnego, gdyż twierdzi, że doszło do naruszenia prawa w trakcie i po zamknięciu procedury przetargowej.

 

Firma BICO GROUP Sp. Z o.o. po przegranej postanowiła zwrócić się do Urzędu Gminy Moszczenica o przesłanie kopii elektronicznej oferty złożonej przez firmę Doradztwo i Usługi Sp. Z o.o. Na jednym z portali prezes BICO GROUP Sp. Z o.o. zarzucił krakowskiej firmie, że w ofercie nie złożono oryginału gwarancji wadialnej, a zamiast tego sfałszowany dokument zawierający imitację podpisu elektronicznego. Firma Doradztwo i Usługi Sp. Z o.o. zarzuty konkurenta odrzuca, a na naszym portalu prezes firmy Pani Cecylia Czop opublikowała oświadczenie w tej sprawie.

 

W pierwszym przetargu, który został ogłoszony 24.09.2018 z uwagi na błąd formalny w ofercie, oferta firmy Doradztwo i Usługi Sp. Z o.o. została odrzucona i została tylko oferta firmy BICO GROUP Sp. Z o.o., która jak się okazało nie spełnia warunków udziału w postępowaniu przetargowy. Oferta została odrzucona, z uwagi na fakt, że oferent sam sobie udzielił referencji, nie potrafiąc podać na czyją rzecz zamówione usługi był wykonane. Przetarg został unieważniony.
Poniżej jako załącznik załączamy ofertę firmy BICO GROUP Sp. Z. o.o. oraz oświadczenia dotyczące wiedzy i doświadczenia.


Kolejny dokument, jaki załączamy to wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 28 stycznia 2019. Po rozpoznaniu sprawy, KIO oddala odwołanie firmy BICO GROUP Sp. Z. o.o. i obciąża kosztami postępowania w/w firmę. Dokument potwierdza, że w przetargu firma BICO GROUP Sp. Z. o.o. złożyła fałszywe oświadczenia.


Gmina Moszczenica po raz kolejny ogłosiła przetarg i tym razem firma BICO GROUP złożyła pustą ofertę w przetargu, gdzie był niepodpisany dokument JEDZ. Dlaczego firma złożyła pustą ofertę? Nie wiadomo. Nie wiadomo również, dlaczego niepodpisany został dokument JEDZ. Oczywiście ofertę w aktualnym przetargu załączamy.


Załączamy również protokół z posiedzenia Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 16 maja. Pojawia się pytanie, dlaczego po zakończeniu posiedzenia KIO pojawił się kolejny dowód, mający świadczyć o sfałszowaniu zaświadczenia Loytec. Sprawa o tyle dziwna, że w trakcie posiedzenia komisja KIO widziała oryginał oświadczenia podpisany przez Prezesa Loytec. Dlaczego zarzut ten nie był podniesiony na posiedzeniu KIO?


Po tym wszystkim pojawiły się kolejne spekulacje na jednym z portali internetowych i „sensacja”, że Wójt Gminy Moszczenica unieważnił przetarg. Nikt nie pofatygował się zapytać, dlaczego przetarg został unieważniony.


Chcąc być obiektywnymi w sprawie, takie zapytanie do Gminy Moszczenica wystosowaliśmy. Jak się okazuje, 3 kwietnia 2019 roku Urząd Gminy Moszczenica wystosował wniosek o udostępnienie informacji do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, w którym zwrócił się z prośbą o udzielenie informacji, czy przetarg należy unieważnić gdyż 29 marca 2019 roku doszło do awarii platformy ePUAP, przez co Zamawiający w terminie pobrał i rozpakował 2 złożone oferty, natomiast trzeciej nie udało się pobrać i rozpakować w wyznaczonym terminie. Pismo oczywiście załączamy.


Urząd Gminy Moszczenica 30 maja 2019 roku otrzymał pismo od Urzędu Zamówień Publicznych, gdzie UZP jasno mówi o tym, że otwarcie ofert powinno nastąpić jednocześnie, a przetarg należy unieważnić. Tak też zrobiono.


O tym jak dalej potoczy się sprawa będziemy informować Państwa na bieżąco.


Załączone dokumenty:
1. Oferta firmy BICO GROUP Sp. Z o.o. złożona w 1 przetargu
2. Wyrok KIO z dnia 28 stycznia 2019
3. Oferta firmy BICO GROUP Sp. Z o.o. złożona w 2 przetargu
4. Protokół z posiedzenia KIO z dnia 16 maja 2019
5. Pismo Gminy Moszczenica do UZP z dnia 3 kwietnia 2019
6. Pismo UZP do Gminy Moszczenica dostarczone 30 maja 2019

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM