Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Jadwiga Wójtowicz interpeluje o ciągi pieszo-rowerowe w gminie Moszczenica

  • Dodano: wtorek, 11 grudzień 2018 23:22
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1871

Choć za nami zaledwie III Sesja Sejmiku Wojewódzkiego to radna Jadwiga Wójtowicz rozpoczyna starania dla dobra ziemi gorlickiej i składa woje pierwsze interpelacje. Jedna z nich dotyczy gminy Moszczenica.

 

Jadwiga Wójtowicz w rozmowach z nami, tuż przed wyborami wielokrotnie podkreślała, że jak tylko otrzyma mandat radnego, to będzie chciała jak najwięcej dobra dla swojej małej ojczyzny, jaką jest ziemia gorlicka. Choć to dopiero początek kadencji, to radna Wójtowicz nie próżnuje i składa swoje pierwsze interpelacje do Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego.

 

Jedna z nich dotyczy gminy Moszczenica, a co więcej zawarty jest w niej wątek bezpieczeństwa. Chodzi o kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej DW 977 pomiędzy Tarnowem a Gorlicami. Dla bezpieczeństwa ruchu pojazdów i pieszych ogromne znaczenie mają ciągi pieszo-rowerowe planowane w sąsiedztwie ronda w Moszczenicy w kierunku Gorlic i Łużnej.

 

Jadwiga Wójtowicz wspomina, że dotychczasowe prace planistyczne zatrzymały się na etapie decyzji środowiskowej, która uwzględnia opisane elementy infrastruktury drogowej. Początek nowej kadencji, daje szanse na szybką realizację zadania metodą zaprojektuj – wybuduj.

 

Mamy nadzieję, ze interpelacja radnej wniesie dużo dobrego, bo inwestycja ta będzie mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Budowa ciągów pieszo-rowerowych to także poprawa turystyki i daje możliwość połączenia miasta Gorlice z Łużną, gdzie na wzgórzu Pustki znajduje się odbudowana gontyna.

 

Z roku na rok, na terenie powiatu gorlickiego możemy zaobserwować coraz więcej rowerzystów, jak widać jest to kolejny argument przemawiający za inwestycją. Przecież aktywność fizyczna jest bardzo ważna, i wszelkie działania z nią związane należy wspierać.

 

Wsparcie wymienionych działań zadeklarował także Wójt gminy Moszczenica Jerzy Wałęga, który również wielokrotnie podkreślał, że będzie czynił wszelkie działania, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców swojej gminy.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM