Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

MDP OSP Moszczenica obroniła tytuł mistrza sprzed roku, OSP Staszkówka na drugim stopniu podium

  • Dodano: poniedziałek, 03 grudzień 2018 15:38
  • |
  • Autor: P.Wszołek
  • |
  • Odsłon: 2428

Młodzi strażacy z Moszczenicy, Bystrej (gm. Gorlice) i Biesnej (gm. Łużna) zwyciężyli w swoich grupach w rozgrywanych w niedzielę 9 grudnia b.r. II Halowych Mistrzostwach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gorlickiego, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach. Dla strażaków z Moszczenicy był to zwycięski start w obronie tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem. Tuż za nimi, na drugim stopniu podium uplasowali się młodzieżowcy ze Staszkówki. W grupie młodszej drużyna MDP OSP Moszczenica wywalczyła 5 miejsce.


Turniej rozegrany został na hali sportowej przy szkole podstawowej w Bobowej, a w rywalizacji udział wzięło 20 drużyn reprezentowanych łącznie przez 100 uczestników. Sygnałem do oficjalnego rozpoczęcia był meldunek złożony Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztofowi Kosibie. Prowadzący mistrzostwa sędzia główny dh Przemysław Wszołek - Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie powitał licznie przybyłych gości i zawodników oraz wyjaśnił przebieg konkurencji i zasady oceny.

 

W wyniku sportowo – pożarniczej rywalizacji oraz oceny przez komisję sędziowską, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Moszczenica nie tylko odniosła zwycięstwo ale także jako jedna obroniła tytuł mistrza powiatu gorlickiego. Pozostaje niepokonana od pierwszej edycji mistrzostw. Zacięta rywalizacja trwała do samego końca. Na drugim stopniu podium uplasowali się młodzi adepci pożarnictwa ze Staszkówki, tracąc do zwycięzców raptem nieco ponad 2 sekundy.

 

W grupie młodszej, gdzie rywalizacja toczyła się wśród dzieci w wieku od 10 do 12 lat na 5 miejscu zmagania zakończyli najmłodsi strażacy z Moszczenicy. Sam start tak młodej drużyny jest swoistym sukcesem. Należy pamiętać, iż same mistrzostwa to z jednej strony zabawa, z drugiej natomiast forma intensywnego szkolenia pożarniczego dla najmłodszych adeptów tego fachu.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM