Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Nieprzyjemny incydent w lokalu wyborczym w Moszczenicy

  • Dodano: niedziela, 21 październik 2018 21:59
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 4413

Do nieprzyjemnego incydentu w lokalu wyborczym w Moszczenicy doszło dziś rano, jak relacjonują świadkowie panie pracujące w komisji miały łzy w oczach, nie obyło się bez nieprzyjemnych słów i straszenia mediami.

 

Otóż portal Moszczenica Info, jako legalnie działające media postanowił się sprawą zainteresować, jednak czekaliśmy do ciszy wyborczej, ponieważ w ostatnich dniach stało się modne straszenie wolnych mediów i podawanie do sądu. Za przykład może posłużyć „straszenie” Gazety Gorlickiej, oraz sprawa w trybie wyborczym pomiędzy Mariuszem Tarsą, a Gorlice24.pl reprezentowanym przez redaktora Jarosława Rozpłochowskiego.

 

Wróćmy jednak do incydentu z Moszczenicy… Warto zacząć od tego, że wiele wskazuje na to, że kandydaci PiS do Rady Gminy nie do końca wiedzieli, z jakich okręgów kandydują, bo jak się okazało kilku z nich kandydowało z nie swoich okręgów, przez co nie mogli oddać głosu nawet sami na siebie.

 

Niewiedza ta doprowadziła do sporego zamieszania, gdyż wielkie rozczarowanie przeżyła rodzina jednego z kandydatów PiS, która wyraziła chęć głosowania w Moszczenicy i, aż ze stolicy przyjechała zagłosować w właśnie tu. Dlaczego rozczarowanie? Otóż, dlatego, że na swojego kandydata zwyczajnie zagłosować nie mogli – mieszka on, bowiem w innym okręgu, niż ten, z którego ubiega się o mandat radnego.

 

Brak nazwiska swojego kandydata na liście z danego okręgu wywołał burzę. Przecież przyjazd ze stolicy zapewne sporo kosztował, a zagłosować na swojego „wybrańca” nie można. Zaczęto zarzucać błędy komisji, nagrywać telefonami komórkowymi, wykłócać się, a nawet straszyć mediami. Na usta ciśnie się tytuł utworu "Nie ma cwaniaka nad Warszawiaka..." wykonanego przez Projekt Warszawiak(https://youtu.be/Pd0ScofLTGw)

 

Na szczęście wszystko się wyjaśniło, ów kandydat przeprosił członków komisji a pretensje w ty wypadku można mieć tylko do siebie lub do lokalnych struktur PiS. Zresztą drodz Czytelnicy, którzy śledzili nasze relacje, sami widzieli, że PiS na ostatnią chwilę szukał kandydatów do Rady Gminy i pewnie stąd wynikły problemy z okręgami.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM