Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Młodzi strażacy z gminy na Wojewódzkim Zlocie MDP w Szaflarach

  • Dodano: niedziela, 02 wrzesień 2018 17:22
  • |
  • Autor: P.Wszołek
  • |
  • Odsłon: 962

Przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy OSP w Moszczenicy i Staszkówce wzięli udział w VIII Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Województwa Małopolskiego, który zorganizowany został w sobotę 1 września 2018 roku w Szaflarach (pow. nowotarski).


Ósma edycja wojewódzkiego zlotu młodzieży strażackiej zagościła tym razem na ziemi nowotarskiej. Poprzednie zloty dwukrotnie zorganizowane zostały w Gdowie w roku 2012 i w 2014 zaś w latach 2015 i 2016 młodzi strażacy gościli w Wieliczce. Pierwszy zlot w 2010 roku zorganizowany został w Rabsztynie a trzeci w 2013 roku na Pustyni Błędowskiej. W ubiegłym 2017 roku gospodarzem zlotu było miasto Myślenice.

Tegoroczny zlot przyciągnął do Szaflar ponad tysiąc młodych adeptów pożarnictwa, którzy zmagali się nie tylko z ćwiczeniami praktycznymi ale także rebusami i zabawami teoretycznymi. Typowo strażackie konkurencje nie tylko bawią ale i uczą współzawodnictwa, pracy drużynowej oraz fachu pożarniczego. Obecni byli także przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z województwa śląskiego.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy działa od 2011 roku. Od tego momentu każdego roku bierze udział w Wojewódzkich Zlotach MDP. Młodzieżówka OSP Staszkówka jest nieco młodsza. Założona została w 2016 roku. Dla młodych strażaków ze Staszkówki był to drugi wyjazd na wojewódzki zlot.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM