Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Gmina Moszczenica na podium w Ocenie Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego

  • Dodano: środa, 27 czerwiec 2018 06:46
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1439

Od kilku lat dokonywana jest kompleksowa ocena wszystkich gmin subregionu sądeckiego. Autorami rankingu jest Fundacja Sądecka i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.


Rok 2017 w pełni podsumowany został 22 czerwca w Krynicy. Na aż 39 gmin podlegających ocenie samorządy Ziemi Gorlickiej odniosły sukces. Wyróżnione zostały miasta: Gorlice i Biecz oraz Gmina Moszczenica.


Gmina Moszczenica w kategorii dynamika zajęła bardzo dobre drugie miejsce. Kategoria ta jest agregacją ocen czterech modułów:
- efektów polityki społecznej,
- aktywności inwestycyjnej gminy,
- pozainwestycyjnej działalności gospodarczej,
- generowaniu dochodów.

Należy podkreślić, że bezwzględnie pierwsze miejsce Gmina Moszczenica zajęła w kategorii środki unijne per capita. Z danych Regionalnej Izby Obrachunkowej wyliczono, że na każdego z mieszkańców samorząd pozyskał kwotę 370 zł. Na drugim miejscu znalazło się Łącko z kwotą 309 zł na mieszkańca.


Autorzy publikacji podkreślają, że „Wartość ocenianego wskaźnika w przypadku tej gminy, znaczenie przekroczyła wyniki uzyskane przez pozostałe jednostki.”


To wszystko jest zasługą Wójta, pracowników urzędu gminy oraz radnych, którzy w przeciwieństwie do np. miasta Gorlice bardzo dobrze współpracują z włodarzem gminy. Dla nich należą się gratulację i życzenia dalszych sukcesów dla dobra naszej Małej Ojczyzny.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM