Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

W Moszczenicy będzie aquapark i hotel! (Prima Aprilis)

  • Dodano: niedziela, 01 kwiecień 2018 15:25
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 5701

Młodzi inwestycji się nie boją, tak można powiedzieć o Bolesławie Jędrzejowskim i Damianie Markowiczu, którzy w Moszczenicy wybudują piękny Hotel ze SPA i Aquaparkiem. Taka duża inwestycja może okazać się strzałem w dziesiątkę, który ściągnie turystów do Moszczenicy i powiatu gorlickiego. W całej inwestycji pomagać będzie Urząd Gminy i jedna z dużych spółek Państwowych.

 

„Żyjemy w pięknej miejscowości, wspaniałe krajobrazy, kilkanaście miejsc które maja swoją niewątpliwie ciekawą historię więc jakiś czas temu z Bolkiem Jędrzejowskim wpadliśmy na pomysł, żeby stworzyć hotel ze SPA i Aquaparkiem. Zakupiliśmy już działki przy ulicy Samorządowej w kierunku wiatrówek, gdzie zlokalizowany będzie obiekt. Wielkie podziękowania należą się wójtowi gminy Moszczenica który od razu był na tak, i pomógł w zakupie gruntów pod inwestycje. Dziś mamy już plany, pozwolenia, podpisaliśmy stosowną umowę z urzędem gminy, także jeszcze w tym roku ruszą prace. Obiekt tak jak wspomniałem, będzie miał hotel – aż 40 luksusowych pokoi, basen kryty i basen na zewnątrz, restaurację, salę bankietową na wesela, sale konferencyjne, sauny, gabinety masażu pokoje gier itp.” – mówi Damian Markowicz

 

Obiekt zapewni rozrywkę i wypoczynek latem jak i zimą. Zapewne nowy obiekt to nowe miejsca pracy, które cały czas są bardzo potrzebne.

 

„Bardzo chcieliśmy z Damianem stworzyć coś, co wspomoże turystykę, ale też da nowie miejsca pracy. Mamy świetne kucharki, kelnerki, masażystki i wiele innych osób. Taki potencjał nie może się marnować i wyjeżdżać za granicę lub w inne zakątki Polski. Mamy wspaniałe obiekty jak orlik, teraz korty tenisowe które niedawno były otwierane, buduje się nowa hala sportowa w Staszkówce – więc potrzebny jest Hotel ze SPA i koniecznie z parkiem wodnym. To też nowe możliwości dla najmłodszych, gdyż szkoły z terenu gminy Moszczenica będą mogły całkowicie za darmo korzystać z basenów. Jak wspomniał Damian, należy docenić pomoc Wójta, który zadbał o niezbędne do tej inwestycji wodociągi, pomógł w zakupie działek, zadbał o chodnik a teraz zadba o nową drogę dojazdową. Oczywiście całość pilotuje jedna z dużych spółek państwowych – ale to jaka to spółka, na prośbę prezesów pozostaje na razie tajemnicą. Chcemy by obiekt zaczął działać wiosną 2020 roku. Mamy nadzieje, że będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, na pewno będziemy tu ściągać znane osobowości – muzyków, aktorów, polityków.” – mówi dla portalu Bolesław Jędrzejowski

 

Zadowolenia nie ukrywa Wójt gminy Moszczenica, gdyż dla gminy bardzo ważne jest to aby ściągnąć jak największą ilość turystów.


„Muszę przyznać, że Bolesław Jędrzejowski i Damian Markowicz mają świetny pomysł i będę im kibicował. Takiego obiektu nie ma w naszym rejonie i cieszę się, że powstanie on właśnie w Moszczenicy. Sprawy formalne udało się już załatwić, obiekt powstanie w pięknym miejscu – ulica Samorządowa i Wiatrówki mają swój urok.” – mówi z uśmiechem Jerzy Wałęga – Wójt Gminy Moszczenica.


„Udało nam się zrobić już chodnik, który jest niezbędny. W tym roku zostanie zrobiona nowa nawierzchnia na ulicy Samorządowej. Czekamy z niecierpliwością na tą inwestycję, gmina Moszczenica musi się rozwijać i to nie podlega dyskusji. Aqua park, hotel i świetna restauracja w świetnej lokalizacji na pewno będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniem i skorzystają na tym wszyscy.” – dodaje wójt Wałęga.


Prace ruszają tego roku, a obiekt do użytku ma zostać oddany początkiem roku 2020.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM