Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA
Hudzik GÓRA

Strażacy z Moszczenicy pielgrzymowali do Wójtowej 2015

  • Dodano: wtorek, 14 kwiecień 2015 09:58
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2217

W niedzielę 12 kwietnia 2015 już po raz XVI odbyła się w Wójtowej (gm. Lipinki) uroczystość Powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Jak co roku święto Miłosierdzia Bożego zgromadziło w Wójtowej parlamentarzystów, samorządowców oraz przede wszystkim strażaków ochotników wraz z pocztami sztandarowymi ze wszystkich gorlickich gmin, w tym także z OSP Moszczenica.

 

Uroczystość powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu rozpoczęła się o godz. 11.00 od uroczystej mszy świętej, której przewodniczył biskup Rzeszowski ks. Jan Wątroba. Wcześniej uczestnicy zgromadzili się przed remizą OSP Wójtowa, skąd barwnym pochodem przy akompaniamencie orkiestry dętej z Dominikowic przeszli do kościoła parafialnego.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości powrócili przed wójtowską remizę, gdzie poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Św. Floriana. Była to doskonała okazja do okolicznościowych przemówień wygłoszonych przez zaproszonych gości.

W uroczystości udział wzięli m.in. parlamentarzyści Barbara Bartuś i Arkadiusz Mularczyk, Radny Sejmiku Woj. Małopolskiego Paweł Śliwa, Starosta Gorlicki Karol Górski, Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno, Burmistrzowie Mirosław Wędrychowicz i Rafał Kukla, Wójtowie Czesław Rakoczy i Jerzy Wałęga a także Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach insp. Michał Gawlik, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP Gorlice mł. bryg Bohdan Białoń oraz Prezes ZOP ZOSP RP Gorlice dh Krzysztof Kosiba. Obecna była także liczba, aż dziesięcioosbowa delegacja druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Moszczenicy.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM