Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Sportowa Gmina Moszczenica wyróżniona!

  • Dodano: sobota, 12 grudzień 2015 09:15
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2092

Gmina Moszczenica otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Sportowa Gmina 2015”. Tytuł ten odebrał Wójt gminy Jerzy Wałęga na Gali Sportowa Polska 2015.

 

Uroczystość wręczenia wyróżnień miała miejsce w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Organizatorem tego współzawodnictwa jest Klub Sportowa Polska oraz Kapituła Konkursu Budowniczy Polskiego Sportu.

Spośród gminy liczących do 10 tysięcy mieszkańców wyróżniono 11 samorządów w całym kraju. Z województwa małopolskiego miano to otrzymała gmina Moszczenica i Olszyny. Starania wójta i samorządu w dziedzinie infrastruktury sportowej zostały docenione. Moszczenica naprawdę ma czym się chwalić, gdyż wybudowane zostały dwa kompleksy sportowe Orlik, siłownie terenowe, zaplecza klubu sportowego w Moszczenicy i urządzenie boisk sportowych w Moszczenicy i Staszkówce. Nagrodzono opiekę i finansowanie klubów sportowych, zajęć sportowych na Orlikach oraz Uczniowskich Lubów Sportowych w Staszkówce i Moszczenicy.


Zauważona została dobra praktyka Nagród Wójta Gminy, które co roku przyznawane są za sukcesy sportowe i promowanie gminy(tegoroczną nagrodę otrzymały zawodniczki klubu UKS Staszkówka Jelna).


Pod uwagę wzięto także plany budowy Sali gimnastycznej w Staszkówce oraz ciągów pieszo-rowerowych w gminie. Może gmina jest bardzo mała, ale sukcesy ma bardzo duże. „Takie wyróżnienie daje bez wątpienia siły na dalszą aktywność w dziedzinie sportu masowego i szeroko rozumianej kultury fizycznej.” – mówi Wójt gminy Jerzy Wałęga

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM