Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Wybory do PE. Jak głosowali mieszkańcy gminy Moszczenica i powiatu gorlickiego?

  • Dodano: poniedziałek, 10 czerwiec 2024 10:09
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 869

Wybory do Parlamentu Europejskiego już za nami. W minioną niedzielę 9 czerwca 2024 roku Polacy wybierali swoich reprezentantów w Parlamencie Europejskim.

 

W gminie Moszczenica oddano łącznie 1357 głosów, gdzie liczba wyborców uprawnionych do głosowania to 3887. W powiecie gorlickim głosowało 30 953 wyborców, gdzie uprawnionych do głosowania było 84 284.

 

W gminie Moszczenica aż 60,94% głosów oddano na KW Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu mieszkańcy głosowali na KW Konfederacja Wolność i Niepodległość (22,62%). Na miejscu trzecim uplasowała się Koalicja Obywatelska zabierając 8,11% głosów. Tylko 5,01% głosów zebrała Trzecia Droga.

 

W powiecie gorlickim również zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 52,92% wszystkich głosów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która uzyskała 19,35% głosów. Na miejscu trzecim KW Konfederacja, który zebrał 15,73% wszystkich głosów.

 

W KW PiS najwięcej głosów w gminie Moszczenica zebrał Arkadiusz Mularczyk. Trochę mniej otrzymała Beata Szydło. Na miejscu trzecim pod względem głosów w KW PiS znalazł się Dominik Tarczyński.

 

W KW Konfederacja najwięcej głosów w gminie Moszczenica otrzymał Grzegorz Braun. Na miejscu drugim znalazł się Konrad Berkowicz.

 

W powiecie gorlickim najwięcej głosów z KW PiS uzyskała Beata Szydło. Na miejscu drugim znalazł się Arkadiusz Mularczyk. Trzeci pod względem ilości głosów był Dominik Tarczyński.

 

W Koalicji Obywatelskiej powiat gorlicki głosował na Bartłomieja Sienkiewicza, natomiast w Konfederacji mieszkańcy powiatu gorlickiego największym zaufaniem obdarzyli Grzegorza Brauna.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM