Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Szóstoklasiści z Moszczenicy laureatami w województwie!

  • Dodano: czwartek, 02 czerwiec 2016 08:15
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2559

Michał Smoszna i Mateusz Dziadzio, uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. Bronisława Wanata w Moszczenicy zostali laureatami wojewódzkiego konkursu „Ocalić od zapomnienia. W 100-lecie Wielkiej Wojny 1914-1918. Śladami walk i nekropolii” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Prywatną Szkołę Podstawową i Prywatne Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie.

 

Uroczyste zakończenie konkursu miało miejsce dn. 31 maja 2016 r. w Sali Obrad w Urzędzie Miasta Krakowa. Podczas uroczystości Michał i Mateusz zaprezentowali swoją pracę o cmentarzu nr 51 na Rotundzie oraz otrzymali dyplomy, zaświadczenia i nagrody książkowe. Prace konkursowe uczniów zostaną zamieszczone na interaktywnej mapie Małopolski obrazującej wydarzenia Wielkiej Wojny.

Szczególne podziękowania należą się Pani mgr Sylwii Żelazny, nauczycielce historii, która włożyła dużo pracy i serca w przygotowanie chłopców do konkursu. Warto dodać, że Pani Sylwia Żelazny po raz kolejny przyczyniła się do sukcesu swoich uczniów.

Nie jest to pierwszy sukces Michała Smoszna, który ma wszechstronne zainteresowania. Wygrał powiatowy konkurs czytelniczy z języka angielskiego, powiatowy konkurs literacki pt. "Znany absolwent mojej szkoły, który rozsławił/rozsławia Ziemię Gorlicką w kraju, a może również w świecie"., trzykrotnie zdobył I miejsce w powiatowym konkursie fotograficznym, a w tym roku zajął II miejsce w tym konkursie. Jest też laureatem konkursów: Albus, Olimpus i Oxford.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM