Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Senior 60+ w Gminie Moszczenica

  • Dodano: środa, 01 marzec 2017 08:09
  • |
  • Autor: GOPS
  • |
  • Odsłon: 2152

Gminny Ośrodek pomocy Społecznej w Moszczenicy zaprasza mieszkańców gminy w wieku 60+ (zarówno obecnych klientów GOPS jak i osoby dotychczas nie korzystające z naszej pomocy) do wzięcia udziału w nowym projekcie realizowanym przez ośrodek, finansowanym z dotacji celowej budżetu państwa na rozwój zadań z zakresu pomocy społecznej oraz wkładu własnego środków budżetu Gminy Moszczenica – który to projekt kierowany jest zwłaszcza do ww. grupy wiekowej.


Głównym jego założeniem jest aktywizacja społeczna i zdrowotna osób w wieku 60+, z uwzględnieniem aspektu integracji międzypokoleniowej, ukierunkowana na wzmocnienie aktywności życiowej seniora, pomoc w pokonywaniu pojawiających się barier i trudności, zminimalizowanie poczucia osamotnienia i podniesienie wartości osoby starszej w lokalnej społeczności.


Działania nasze kierowane będą do osób dla których istotnym elementem życia jest jakakolwiek aktywność fizyczna, społeczna i zdrowy styl życia. Część działań projektowych skierowana będzie do osób starszych, którym niesprawność fizyczno - ruchowa nie pozwala wyjść z domu oraz ich opiekunów – zatem takie osoby również serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie.


Przewidujemy również pomoc doradczą poprzez uruchomienie usług prawnych, a także doradztwo i pomoc w zakresie załatwienia spraw urzędowych, dyżury odpowiednich specjalistów (miedzy innymi prawnik, psycholog, pracownik PFRON, PCPR).


Oprócz działań promujących zdrowy, aktywny tryb życia seniora nie zabraknie też ciekawych spotkań o charakterze kulturalno – rozrywkowym, organizowanych przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy oraz Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Gminy Moszczenica.


Wszelkich szczegółowych informacji dotyczących projektu, przedsięwzięć, poszczególnych działań - udzielą pracownicy GOPS Moszczenica w godzinach pracy urzędu osobiście bądź telefonicznie (tel. 18 35 41 240). Tutaj też przyjmowane są zgłoszenia osób chętnych do wzięcia w nim udziału – w terminie do 17.03.2017 r.

 

Serdecznie zapraszamy,
GOPS

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM