Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Niespokojne Zebranie Wiejskie w Moszczenicy

  • Dodano: środa, 27 wrzesień 2017 09:05
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 4467

W gminie Moszczenica dobiegają końca konsultacje społeczne w sprawie ważnego zadnia, mianowicie wprowadzenia nazw ulic wraz z wykonaniem przenumerowania budynków dla miejscowości Moszczenica i Staszkówka.


Informacje na temat tego przedsięwzięcia przekazywane są do mieszkańców już od roku, kampania ta wieloma kanałami dotarła do wszystkich obywateli. Nad zadaniem pracowała intensywnie Rada Gminy Moszczenica, komisje gminne, Sołtysi i Rady Sołeckie.


Bardzo ważnym punktem tego zadania były Zebrania Wiejskie w obydwu sołectwach. Pierwsze z nich odbyło się 17 września w Staszkówce, gdzie mieszkańcy pod dwugodzinnej debacie zatwierdzili przebiegi i nazwy ulic. Mieszkańcy Staszkówki byli dobrze przygotowani i prowadzili tylko merytoryczną dyskusję.


Niestety, ale kolorowo nie było z Zebraniem Wiejskim w Moszczenicy, gdyż te trwało aż 4 godziny. Nie obyło się bez delikatnego zakłócania zebrania i tu złym przykładem świecił Radny Powiatowy Zygmunt Fryczek. Na szczęście zdecydowana większość mieszkańców pozwoliła dokonać uzgodnień przebiegu i nazw ulic w Moszczenicy.


Wójt wraz z Radą Gminy poświęcili bardzo dużo czasu na działania osłonowe gminy, aby zminimalizować jakiekolwiek skutki uboczne, dlatego obniżono podatki, zastosowano stosowne ulgi i umorzenia oraz utworzenie w Urzędzie Gminy Moszczenica specjalnego punktu składania wniosków o wydanie nowych dokumentów(prawa jazdy, dowód rejestracyjny, zorganizowanie usług fotograficznych, dostarczenie nowych tabliczek z numerami budynków i nowych map gminy).


Mieszkańcy gminy Moszczenica skorzystali z epokowej okazji, aby zmienić nazwy terenowe, uznawane czasem za bardzo dziwne, jak np.: Opacie lub Kociany. Konsultacje społeczne uwolniły także sporą aktywność mieszkańców piszących maile, komentarze, zbierających podpisy i tłumaczących sąsiadom konieczność zmian i rzadką okazję, jaka została teraz im dana w dialogu społecznym.


Nieliczni wołali na zebraniu w Moszczenicy, że nie widzieli ulic na wsiach, tylko w miastach a radny powiatowy Zygmunt Fryczek sugerował, że takie numeracje są możliwe tylko w miastach. Pan Radny swoją postawą się nie popisał, przerywając innym wypowiedzi bez udzielania głosu przez Pana Sołtysa.


Trzeba powiedzieć jasno, że wprowadzenie nazw ulic i nowej numeracji to strzał w dziesiątkę. W Moszczenicy i Staszkówce wreszcie będzie panował ład i porządek, a co najważniejsze ułatwi to znacznie dotarcie w dane miejsce choćby służbom ratowniczym(pogotowie, straż pożarna, policja) czy nawet firmom kurierskim.


Postawę mieszkańców gminy Moszczenica wyraźnie docenił Wójt gminy, dziękując wszystkim za postępowe myślenie i mądre działanie.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM