Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Obrady strażaków z udziałem Leszka Zegzdy

  • Dodano: piątek, 27 październik 2017 15:52
  • |
  • Autor: P.Wszołek
  • |
  • Odsłon: 2058

Członek Zarządu woj. małopolskiego Leszek Zegzda wziął udział w posiedzeniu Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Moszczenicy.


Obrady przeprowadzono w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce w czwartek 26 października br., a ich celem było podsumowanie programu "Bezpieczna Małopolska". W ramach realizowanego od 2015 roku konkursu „Bezpieczna Małopolska” samorząd województwa małopolskiego przekazał środki finansowe dla gmin z przeznaczeniem na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego i umundurowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych działających poza Krajowym Systemem Ratowniczo - Gaśniczym. Dzięki środkom finansowym z tegorocznej edycji programu jednostki OSP z subregionu sądeckiego obejmującego powiaty nowosądecki, limanowski i gorlicki zakupiły sprzęt o łącznej wartości 166.882,00 zł.


Dotacja w wysokości 5.077,00 zł trafiła do Gminy Moszczenica z przeznaczeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Staszkówce na zakup torby medycznej PSP R1, kompletu umundurowania bojowego oraz czujnika jednogazowego. Przy wkładzie własnym Gminy w wysokości 6.328,00 zł, całość zadania zamknęła się kwotą 11.405,00 zł. Członek Zarządu woj. małopolskiego Leszek Zegzda przekazując sprzęt strażakom dziękował za ich codzienne społeczne zaangażowanie na rzecz ratowania życia i mienia ludzkiego.


Program "Bezpieczna Małopolska" dedykowany był jednostkom spoza Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, stąd nie mogła skorzystać z niego Ochotnicza Straż Pożarna z Moszczenicy. Druhowie z Moszczenicy wzięli udział w programie "Bezpieczny Strażak", gdzie przy dotacji WFOŚiGW (4.400,00 zł), dotacji z KSRG (2.050,00 zł) i wkładzie własnym jednostki w wysokości 3.161,05 zł pozyskali 3 komplety umundurowania bojowego o łącznej wartości 9.611,05 zł.


W trakcie posiedzenia Zarządu, druhowie wraz przedstawicielem władz samorządowych woj. małopolskiego Leszkiem Zegzdą wizytowali w remontowanej części remizy OSP Staszkówka, gdzie lada dzień zakończą się prace szacowane na kwotę przekraczającą 60 tysięcy złotych.

{gallery}zegzda{/gallery}

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM