Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Radny Powiatowy Fryczek pisze skargę na Placówki Oświatowe!

  • Dodano: wtorek, 07 listopad 2017 12:44
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 4027

Wiemy już, kto napisał skargę do Małopolskiego Kuratorium Oświaty na Placówki Oświatowe w Moszczenicy – a odpowiedź brzmi – Radny Powiatowy Zygmunt Fryczek. Jest to przykre, ale niestety prawdziwe i nie pierwsze.


Zgodnie z tym, co napisaliśmy w artykule z  dnia24 października 2017 roku(Zebranie Wiejskie otarło się MSWiA) napisaliśmy do Małopolskiego Kuratora Oświaty wniosek o udostępnienie informacji publicznej, chodziło o nagłą kontrolę Placówek Oświatowych na terenie gminy Moszczenica, a dokładniej o przedszkole oraz szkołę w Moszczenicy i Staszkówce.


Nasze Pismo do Kuratorium:

„Witam,
Nazywam się Damian Markowicz, jestem redaktorem i wydawcą lokalnego portalu informacyjnego Moszczenica Info, który działa na terenie gminy Moszczenica(woj. małopolskie, pow. gorlicki). Na wstępie dodam, że portal Moszczenica Info jest wpisany do sądowego rejestru dzienników i czasopism w dziale A pod numerem 305.


Zwracam się do Małopolskiego Kuratorium Oświaty o upublicznienie nam "skargi/donosu" i odpowiedzi na nie, które złożone zostały w ostatnim czasie na Przedszkole Samorządowe "Wesołe Krasnale" w Moszczenicy(38-321 Moszczenica, Moszczenica 524). Interesuje nas również przebieg kontroli i dlaczego o kontroli nie poinformowano Urzędu Gminy Moszczenica, komórki nadzorującej jednostki Oświatowe na terenie gminy Moszczenica.


Czekamy z niecierpliwością na udzielenie informacji, gdyż rodzice całą sytuacją są bardzo zniesmaczeni i uważają, że taka kontrola wywołała niepotrzebny stres wśród rodziców, dzieciaków i kadry przedszkola.


Pozdrawiam,
Damian Markowicz - redaktor i wydawca portalu Moszczenica Info.”

Dziś tj. 7 października 2017 zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej otrzymaliśmy od Małopolskiego Kuratora Oświaty odpowiedź na nasz wniosek, gdzie jasno napisane jest, że „Kontrola w Zespołach Szkół prowadzonych przez Gminę Moszczenica, została zaplanowana i przeprowadzona w związku z pismem radnego Rady Powiatu Gorlickiego, pana Zygmunta Fryczka, które 26 września 2017 r. wpłynęło do Małopolskiego Kuratora Oświaty. Pismo zakwalifikowane, jako skarga, zawierało istotne uwagi dotyczące organizacji pracy przedszkola i szkół na terenie gminy Moszczenica, a w szczególności pobierania opłat za sprawowanie opieki nad dziećmi przed rozpoczęciem zajęć.”.


Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy od Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegatura w Nowym Sączu.

{gallery}pismodam{/gallery}

 

Pojawia się pytanie, dlaczego Radny Powiatowy Zygmunt Fryczek wprowadził w błąd Kuratorium Oświaty, bo chyba tak to można nazwać? Bardzo dokładne kontrole w placówkach na terenie gminy Moszczenica nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Kolejne pytanie – skąd Radny Fryczek ma takie przypuszczenia, skoro nie ma prawie nic wspólnego z placówkami oświatowymi w gminie Moszczenica?


Poniżej odpowiedź Kuratorium do Radnego Fryczka.

{gallery}odpfryczek{/gallery}

 

Załączamy też protokoły z kontroli w Moszczenicy i Staszkówce:

{gallery}kontrole{/gallery}

 

Jak widać radny w tym przypadku był bez radny, podobnie było ze skargą do MSWiA i obietnicą dotyczącą budowy chodnika w Moszczenicy. Pytanie brzmi, dlaczego Radny Powiatowy tak bardzo nie lubi Gminy Moszczenica? Przykre jest to, że cała sprawa rzutować będzie na Radę Powiatu Gorlickiego, gdyż Radny Fryczek jakby nie patrzeć Radę Powiatu Gorlickiego reprezentuje… Przez takie zachowania mieszkańcy gminy Moszczenica z każdym dniem coraz bardziej tracą zaufanie nie tylko do radnego Fryczka, ale też do całej Rady Powiatu, choć ta pewnie o poczynaniach swojego kolegi niewiele wie.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM