Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Manewry Gminne "Biblioteka - Staszkówka 2017"

  • Dodano: niedziela, 19 listopad 2017 10:10
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2376

Prawidłowość prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych oraz zasadność, celowość i skuteczność wykorzystania sprzętu ratowniczo – gaśniczego to cele, które przyświecały zorganizowanym w sobotę 18 listopada br. manewrom gminnym pod kryptonimem "Biblioteka - Staszkówka 2017". Ćwiczenia strażaków Gminy Moszczenica zorganizowano w Ośrodku Kultury i Biblioteki w Staszkówce.

Meldunek o gotowości do przeprowadzenia manewrów Członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysławowi Wszołkowi złożył Komendant Gminny ZOSP RP w Moszczenicy dh Krzysztof Markowicz. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga, który przywitał uczestników ćwiczeń oraz przybyłych gości. W kolejnej części Komendant Gminny ZOSP RP dh Krzysztof Markowicz omówił założenia ćwiczeń oraz podział zadań dla poszczególnych zastępów. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz przydzielił kanały do łączności bezprzewodowej, a na zakończenie odprawy Kapelan Gminny dh Krzysztof Jarmuła życzył opieki św. Floriana.

Konspekt manewrów zakładał pożar budynku wraz z ewakuacją i udzieleniem pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Działania ratowniczo – gaśnicze podjęte w skutek zaistniałego zdarzenia zakładały wykorzystanie sił i środków jednostek OSP jedynie z terenu gminy tj. OSP Moszczenica i OSP Staszkówka. Założenie zostało zrealizowane i ocenione przez przedstawiciela KP PSP w Gorlicach na +4.

Po złożeniu meldunku o zakończeniu manewrów, oficjalne podsumowanie wraz z posiłkiem zorganizowane zostały w świeżo wyremontowanej remizie OSP Staszkówka.

 

{gallery}manewry17{/gallery}

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM