Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Przetarg na budynek komunalny zostanie ponowiony

  • Dodano: wtorek, 17 styczeń 2023 08:43
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1756

Do realizacji zadania pn. „Budowa budynku komunalnego wielorodzinnego” z programu Polski Ład w przetargu zgłosiło się aż 7 wykonawców. Niestety część wykonawców nie spełniła wymagania jakim jest doświadczenie w budownictwie pasywnym, a pozostałe oferty były znacznie poza kwotą jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizacje zadania. Przetarg unieważniono.

 

Przypomnijmy, że komunalny budynek wielorodzinny ma zostać wybudowany w miejscowości Staszkówka i zawierał będzie 12 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Budynek powstanie na działce, która graniczy z Orlikiem w Staszkówce.

 

Najkorzystniejszą ofertę złożyła lokalna firma Usługi Remontowo-Budowlane SO-BUD z Moszczenicy na kwotę 3 333 300,00 zł. Zaraz niżej widzimy kolejną firmę z Moszczenicy jaką jest Zakład Usług Budowlanych i Transportowych Budowa Dróg „ANTEX” z Moszczenicy z ofertą na kwotę 3 380 000,00 zł i firmę Zakład Usługowo Produkcyjno-Handlowy HAŻBUD Sp. Z o.o. z z Gorlic z ofertą na kwotę 6 440 910,00 zł. Kwota jaką wykonawca zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 3 444 000,00 zł.

 

- Wydawać by się mogło, że przy takiej ilości ofert przetarg pójdzie szybko i sprawnie. Bardzo korzystne oferty złożyły nasze firmy lokalne. Niestety pojawił się problem jakim jest brak doświadczenia w budownictwie pasywnym. Wykonawca musi posiadać takie doświadczenie, bo budynek musi być pasywny ze względu na nowe obowiązki jakie narzucane są samorządom dotyczące oszczędzania energii. Atutem i nowinką technologiczną może być fakt, że ma to być pierwszy budynek komunalny w takiej technologii w naszej gminie i okolicy. – mówi Jerzy Wałęga, Wójt gminy Moszczenica

 

Niestety, teraz jest bardzo ciężki okres w budownictwie, gdyż ceny materiałów budowlanych poszybowały mocno w górę o czym pisaliśmy kilka dni temu: https://www.moszczenica.info/wiadomosci/1540-drozyzna-uderza-w-budowlanke-materialy-mocno-w-gore

 

Problemy dotykające przetargi związane z budowlanką zauważyć dało się już przy przetargu na wieżę widokową w Moszczenicy. Ten rozstrzygnięto dopiero za piątym podejściem, a budowa samej wieży już trwa.

 

W najbliższych dniach gmina Moszczenica ma ogłosić kolejne postępowanie przetargowe na to zadanie.

 

Na temat przetargu pojawiają się też niepotrzebne i świadczące o niewiedzy plotki, a przecież wystarczy skorzystać tylko skorzystać z Biuletynu Informacji Publicznej. W BIP wszystko jest jasne i zrozumiałe. Warto też podkreślić, że składanie samych ofert jest w formie elektronicznej, zatem wszystko jest udokumentowane i do sprawdzenia.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM