Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Wilki także w Moszczenicy. Jak się zachować? (VIDEO)

  • Dodano: środa, 11 styczeń 2023 10:12
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 9658

Problem obecności wilków nie jest już obcy gminie Moszczenica. Dzicy goście pojawiają się w pobliżu naszych domów. Nagranie wilka przy swojej posesji do sieci wrzucił jeden z mieszkańców Moszczenicy.

 

Z informacji jakie do nas dotarły wilki zauważone były w Moszczenicy w przysiółku Potoki i na Wiatrówkach. Jak na razie oprócz tego, że te dzikie zwierzęta były widziane nie ma innych niepokojących sygnałów. Trzeba jednak zachować ostrożność.

 

 

Wilki zazwyczaj są płochliwe i unikają kontaktu z człowiekiem. Bywa też tak, że podczas bezpośredniego spotkania mogą nam się przyglądać dłuższą chwilę, zanim wyczują zapach. Wilk to dzikie zwierzę, które może też zaatakować, dlatego gdy zobaczymy wilka trzeba spokojnie bez gwałtownych ruchów się od niego oddalić.

 

W Polsce wilki znajdują się pod ochroną. Należy pamiętać o tym, aby nie dokarmiać wilków, a jeżeli wilk wydaje się chory i osłabiony należy zawiadomić Urząd Gminy. Należy zabezpieczyć pojemniki na odpady kompostowane i nie zostawiać na posesji lub w lesie niezabezpieczonej żywności lub jej resztek.

 

W przypadku nieogrodzonych posesji należy zabezpieczyć zwierzęta gospodarskie. Wilki często atakują psy i inne zwierzęta, a przykładem tego jest gmina Gorlice, gdzie w miejscowości Bystra doszło do zagryzienia psa właśnie przez wilka.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM