Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Marszałek Kozłowski z wizytą w Moszczenicy

  • Dodano: środa, 05 październik 2022 14:37
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1049

Marszałek Witold Kozłowski na co dzień podpisuje liczne umowy na dofinansowanie, a także interesuje się jak są one realizowane. Taki aspekt miała wizyta Marszałka w gminie Moszczenica w dniu 3 października 2022 roku.

 

Gmina Moszczenica w ciągu ostatnich 3 lat zawarła z Województwem Małopolskim kontrakty na blisko 80 mln. złotych. Główne zadania to grupowe działania w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej, obniżenia emisji CO2 i odnawialnych źródeł energii.

 

- Będąc w Moszczenicy Pan Marszałek interesował się także problemami społecznym. |Służyła temu wizyta w Centrum Rodziny działającym w strukturach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak relacjonowała Pani Joanna Kleszyk Kierownik GOPS, z różnego rodzaju usług opiekuńczych, pedagogicznych, rehabilitacyjnych, sensorycznych, psychologicznych, integracyjnych, korzysta obecnie 150 osób. Są to całe rodziny potrzebujące wsparcia. W wielu przypadkach zajęcia odbywają się po południu, wieczorem i w soboty, aby jak najlepiej dostosować się do czasu wolnego rodzin. – mówi Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica.

 

Marszałek Witold Kozłowski odwiedził także gospodarstwo domowe, które korzysta ze wsparcia inwestycyjnego gminy realizowanego z programu OZE. Zupełnie przez przypadek Marszałek natrafił na wystawę prac naszego lokalnego artysty, Profesora Stanisława Bracha.

 

W wizycie Marszałka uczestniczył także Poseł na sejm RP Patryk Wicher, który bardzo polubił Moszczenicę i jest orędownikiem lokalnych spraw na arenie województwa i w Warszawie.

 

- Życzliwa atmosfera spotkania i rozmowy o przyszłości dają nadzieję na dalszą dobrą współpracę Gminy Moszczenica z Województwem Małopolskim. – dodaje Wójt Jerzy Wałęga.

 

kozlowski1

 

kolzowski2

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM