Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Czytelnicy ostrzegają przed osobami pochodzenia romskiego

  • Dodano: czwartek, 18 sierpień 2022 13:13
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 5796

Wczoraj (tj. 17 sierpnia 2022r.) czytelnicy informowali naszą redakcję o osobach pochodzenia najprawdopodobniej romskiego, które kręcą się po okolicy i próbują dostać się do domów, gdzie mieszkają starsi ludzie.

 

- Proszę napisać, że po okolicy kręcą się Romowie, jeżdżą niebieską skodą na słowackich tablicach rejestracyjnych, które zaczynają się na BJ. Próbowali do naszego sąsiada wejść na kawę. Przyszli obcy ludzie mówiąc, że bardzo proszą o zrobienie kawy. – mówi w rozmowie z nami jeden z Czytelników.

 

Czytelniczka informuje nas:

 

- Po okolicy kręcą się ludzie ciemniejszej karnacji samochodami na słowacki numerach. Dziś widziałem niebieską skodę i srebrnego peugeota 307. Proszę coś napisać, aby ludzie uważali i nie zostali okradzeni.

 

O sprawę postanowiliśmy zapytać policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach:

 

- Informuję, że w bieżącym tygodniu Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach nie otrzymała zgłoszeń z terenu Gminy Moszczenica, jak i z terenu powiatu gorlickiego dotyczących osób narodowości romskiej, które dopuszczały by się naruszeń prawa. – odpowiada asp. szt. Gustaw Janas z KPP Gorlice.

 

Podobne sytuacje w naszej miejscowości miały już miejsce w poprzednich latach, niestety dla niektórych mieszkańców spotkanie z tego typu ludźmi nie skończyły się dobrze. Apelujemy o ostrożność, zamykanie domów i nieotwieranie osobom których nie znamy.

 

Bardzo ważne, aby osoby młode poinformowały i ostrzegły te w podeszłym wieku.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM