Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Pogoda na majówkę okiem Marka Sowy

  • Dodano: sobota, 30 kwiecień 2022 09:57
  • |
  • Autor: Marek Sowa
  • |
  • Odsłon: 441

W niedzielę 1 maja nasz rejon będzie w zasięgu oddziaływania wyżu. Z kolei w wyższych partiach troposfery swoją obecność zaznaczy płytki niż górny, który przyczyni się do zwiększenia wilgoci w przekroju pionowym troposfery.

 

Zachmurzenie w ciągu dnia będzie umiarkowane lub duże. W drugiej części dnia ze względu m.in. na podwyższoną niestabilność troposfery będzie szansa na rozwój komórek opadowo-burzowych. Podczas ich ewentualnego przejścia możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu w połączeniu z nieco silniejszym wiatrem. Bardziej rozbudowane w pionie chmury będą mogły wygenerować wyładowania atmosferyczne. Temperatura maksymalna osiągnie granice 19 stopni w północnej części powiatu, w południowej w granicy 16 stopni. Wiatr w porywach umiarkowany lub słaby ze wschodu. W przypadku przejścia komórek opadowych będzie mocniejszy.

 

Poniedziałek 2 maja będzie kontynuacją podobnej pogody, choć swoją obecność w dolnej części troposfery wraz z upływem dnia tym razem zaznaczy zatoka niżowa. W drugiej części dnia będzie szansa na rozwój chmur opadowo-burzowych. Prawdopodobieństwo ich przejścia w naszym rejonie będzie większe jak w niedzielę – warunki wg obecnych wyliczeń modeli będą lepsze do ich powstania w poniedziałek. W przypadku ich przejścia oprócz wyładowań głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu. Zachmurzenie będzie duże lub umiarkowane. Większe rozpogodzenia sprzyjałyby powstawaniu chmur opadowych. Temperatura maksymalna może zbliżyć się do granicy 20 stopni w północnej części powiatu, w południowej około 17 stopni. Wiatr w porywach słaby lub umiarkowany z północnego wschodu. Jeżeli zjawiska burzowe u nas wystąpią to podczas opadu wiat może być silniejszy.

 

We wtorek 3 maja będziemy znajdować się w obszarze obniżonego ciśnienia. W drugiej części dnia także będzie szansa na rozwój konwekcji, a co za tym idzie – występowanie opadów, w tym możliwych burz. Podobnie jak w niedzielę i w poniedziałek głównym zagrożeniem podczas przejścia ewentualnych komórek opadowo-burzowych będą intensywne opady deszczu w połączeniu z nieco silniejszym w porywach wiatrem. Temperatura maksymalna osiągnie granice 19 stopni w północnej części powiatu, w południowej w granicy 16 stopni. Zachmurzenie w ciągu dnia będzie duże lub umiarkowane. Wiatr w porywach umiarkowany lub słaby. Podsumowując, przed nami stosunkowo ciepły weekend majowy. Jednak większa zawartość wilgoci w połączeniu z czynnikami wspomagającymi konwekcje przyczyni się do tego, że w każdy dzień Majówki będzie szansa na rozwój chmur opadowo-burzowych – największa w poniedziałek. Miejmy to na uwadze przebywając na świeżym powietrzu w drugiej części dnia.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM