Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Gorlicki Sanepid w dobie pandemii i nie tylko. Kilka pytań o finansowanie.

  • Dodano: czwartek, 21 kwiecień 2022 17:42
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 645

Pandemia koronawirusa dała wielu osobom do myślenia, cały czas pojawiało się wiele wątpliwości i nieprawidłowości. Wszystko toczyło się wokół pieniędzy i dodatków covidowych. Mieli je lekarze, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni i pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

 

8 kwietnia 2022 r. wysłaliśmy do Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach kilka pytań w trybie dostępu do informacji publicznej o tzw. dodatki covidowe. Dziś tj. 21 kwietnia 2022 roku nadeszła odpowiedź.

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorlicach w okresie od 1 kwietnia 2020 roku do 31 grudnia 2021 roku otrzymała środki na wypłatę dodatków specjalnych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wszystkie przyznane środki tj. 369 903,58 zł brutto zostały wypłacone pracownikom PSSE w Gorlicach. Średnio 17 614,45 zł brutto miesięcznie na wszystkich pracowników, którzy wykonywali czynności mające na celu ograniczenie epidemii (w tym Dyrektor PSSE w Gorlicach).

 

W okresie od 1 kwietnia 2020 roku do 31 grudnia 2021 roku dodatek specjalny z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 dla Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gorlicach (Dyrektora Stacji) przyznany przez Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Krakowie wyniósł 40 235 złotych brutto.

 

Oczywiście nikomu do portfela nie zaglądamy, chodzi jednak o całokształt tej covidowej patologii. Jedni bankrutowali przez nielegalnie zamknięte firmy, natomiast inni dostawali dodatki m.in. za sprawdzanie czy dana firma przestrzega jak się z każdym wyrokiem sądu okazuje nielegalnych obostrzeń. Pojawia się pytanie, czy pracownicy PSSE w całej Polsce zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za pilnowanie bezprawnych obostrzeń? O sumieniach pisać nie będziemy, bo cała ta nagonka pokazała, że niektórzy ich po prostu nie mają.

 

Świetnym przykładam jest lokal Burgerownia z Ciężkowic, którego właściciele nie dali się zastraszyć Sanepidowi i Policji. Wyroki sądowe jasno pokazują, że działali legalnie i zgodnie z prawem. Szkoda, że policjanci i pracownicy próbujący bezprawnie ukarać lokal nie poniosą odpowiedzialności. Z tego co wiemy nikt za to prześladowanie i zastraszanie karami nawet nie przeprosił.

 

PSSE w Gorlicach wysłała nam także informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu gorlickiego za 2021 rok. I tutaj dopatrzyliśmy się ciekawostki jak „epidemia” Covid-19 pokonała grypę…

 

W 2019 roku w powiecie gorlickim na grypę zachorowało 12482 osoby, natomiast w 2020 było to już 8099 osób, a w 2021 roku raptem 4235 osób. Czy grypa stała się COVID-19? To nie nam oceniać, ale ciekawostką są dane, które pojawiły się ostatnio na stronie Ministerstwa Zdrowia i o których pisał dr n. med. Zbigniew Martyka. Dane te jednak szybko zniknęły ze strony ministerstwa, jednak w internecie nic nie ginie.

 

Przy niskim rozpowszechnianiu choroby fałszywie dodatnich testów PCR było 85-91%, natomiast fałszywie dodatnich testów antygenowych 53-63%. Przy wysokim rozpowszechnianiu choroby fałszywie pozytywnych testów PCR było 34-66% i 87-91% dla testów antygenowych.

 

Niestety, powyższe dane pokazują, że wiele osób zamykanych w izolacjach i kwarantannach było na podstawie nic nie wartych testów. Ciekawostką jest, że sam twórca testów PCR zaznaczył, iż testy służą tylko do badań naukowych a nie do masowego testowania.

 

Teraz okazuje się, że na same nic nie warte testy zmarnowano ponad 3 mld złotych z budżetu państwa. Do tego szczepionki, które warte są tyle samo co testy i dodatki covidowe. Tworzy nam się ogromna suma powiedzmy wprost zamarynowanych pieniędzy.

 

W tym miejscu należy jeszcze wspomnieć jak niektórzy lekarze leczyli chorych na „covid-19”. Zostawianie pacjenta samego sobie w domu i czekanie aż stan pogorszy się do tego stopnia, że pacjent będzie wymagał hospitalizacji leczeniem nie jest.

 

Pytania wysłane do PSSE w Gorlicach prezentujemy w niezmiennej formie:

 

1. Jakie dodatki pieniężne, z jakiego tytułu i w jakiej wysokości otrzymała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorlicach w okresie od 1 kwietnia 2020 do 31 grudnia 2021 w związku z działaniami związanymi z COVID-19?
2. Jakie dodatki pieniężne, z jakiego tytułu i w jakiej wysokości otrzymała Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach w okresie od 1 kwietnia 2020 do 31 grudnia 2021?
3. Jakie dodatki pieniężne, z jakiego tytułu i w jakiej wysokości otrzymali pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach w okresie od 1 kwietnia 2020 roku do 31 grudnia 2021 roku w związku z działaniami związanymi z COVID-19?
4. Czy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorlicach dostawała dodatki pieniężne za skierowanie osoby na izolację domową lub kwarantannę? Jeśli tak jaka była wysokość tego dodatku?
5. Proszę o przedstawienie statystyk i analiz jak działania prowadzone przez PSSE w Gorlicach wpłynęły na ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19?
6. NFZ przyznał, że ok 91% testów PCR było fałszywie dodatnich, czy PSSE w Gorlicach jest w stanie wyszacować, ile % testów fałszywie dodatnich było na terenie powiatu gorlickiego?

 

Poniżej, zamieszczamy odpowiedź PSSE w Gorlicach oraz przesłaną Informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w powiecie gorlickim za 2021 rok.

 

1. Odpowiedź z PSSE w Gorlicach

2. Informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w powiecie gorlickim za 2021 rok

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Alepujecie... Wejdzie sobie na jakąkolwiek grupę np. na FB gdzie wrzuca się filmy z jazdy. Poczytajc...
Brajan skomentował artykuł Sesja Rady Gminy z nagrodą
a w moszczenicy ten chory umysłowo bajkotworca dostanie nagrodee?? w staszkowce pieknie chor, szopka...
Qwerty skomentował artykuł Moszczenica Info ma swoje 14 urodziny!
Moszczenia czy Moszczenica?

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM