Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Koniec z maseczkami i kwarantanną! Nielegalne obostrzenia znikają.

  • Dodano: czwartek, 24 marzec 2022 09:38
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 844

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od 28 marca następuję zniesienie bezprawnego obowiązku zakrywania nosa i ust. Zniesiona zostaje także izolacja domowa oraz kwarantanna.

 

- Podjąłem decyzję, by od 28 marca wprowadzić dwa rozwiązania. Pierwsze to zniesienie obowiązku noszenia maseczek. To zniesienie nie dotyczy podmiotów leczniczych. Nadal mówiąc o pracownikach czy pacjentach jest obowiązek zakrywania twarzy. W pozostałych takiego obowiązku od poniedziałku nie będzie. Jeżeli jednak jesteśmy w dużych skupiskach to ja rekomenduję, żeby tych maseczek używać nadal. To zwiększa nasze bezpieczeństwo - poinformował Adam Niedzielski. 

 

Zniesiona zostaje izolacja domowa oraz kwarantanna dla współdomowników i wszystkich kwarantann związanych z przyjazdem do Polski. Pacjenci zakażeni będą otrzymywać zwykłe zwolnienia lekarskie i będą musieli sami izolować się w domu.

 

Trzeba przyznać, że dla niektórych to żadna zmiana, bo znali swoje prawa i zdawali sobie sprawę z bezprawnych działań policji łapiących ludzi pod sklepami za brak maski. Jak w tej niezamaskowanej rzeczywistości odnajdą się Ci, którzy w dalszym ciągu jadą zamaskowani sami we własnym samochodzie? Szok może być ogromny!

 

Pojawia się pytanie czy policjanci, którzy tak dumnie gnębili obywateli pod sklepami również odnajdą się w nowej rzeczywistości i znajdą dla siebie zajęcie? W końcu mandat za brak maseczki był bardzo łatwym kąskiem i świetnie wpływał na statystyki, z których policjanci są rozliczani.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM