Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Zbiórka w Moszczenicy trwa, a dary trafiają na Ukrainę.

  • Dodano: sobota, 05 marzec 2022 08:16
  • |
  • Autor: J.Brach
  • |
  • Odsłon: 930

Zbiórka darów w gminie Moszczenica cały czas trwa, a dary przekazywane przez mieszkańców na bieżąco trafiają do potrzebujących ludzi - głównie na Ukrainie.

 

Niestety, ale morderca z Rosji nie odpuszcza i za pośrednictwem swoich żołnierzy w okrutny sposób zabija mieszkańców Ukrainy i niszczy tamtejsze miasta.

 

Gmina Moszczenica bardzo szybko zareagowała na to co się dzieje i ogłoszono zbiórki dla potrzebujących. Choć w Polsce uchodźcy są bardzo miło przyjmowani to niestety, ci co zostali na Ukrainie mają coraz poważniejsze problemy z zapatrzeniem w wodę, żywność i inne potrzebne rzeczy.

 

Na apel o zbiórce darów odpowiedziało sporo mieszkańców, zjednoczyło się wiele instytucji i organizacji, które te zbiórki prowadzą. Remiza OSP Moszczenica przez chwilę wypełniona była po brzegi, jednak zapotrzebowanie na zbierane towary cały czas jest ogromne.

 

- Pierwszy transport na granicę wyjechał od nas w minioną niedzielę, choć zbiórka została ogłoszona w miniony piątek po południu. Nie spodziewaliśmy się, że w weekend uda nam się uzbierać tyle potrzebnych rzeczy. Nasz pickup strażacki i bus firmy Leo Trans były pełne. Od poniedziałku zbieraliśmy dalej, remiza szybko się zapełniała. Wspaniała młodzież z Zespołu Szkół w Moszczenicy, która chciała pomóc przybyła do remizy wraz z opiekunem i przez cały dzień segregowali i pakowali rzeczy do pudełek. – mówi dh Damian Markowicz, Prezes OSP Moszczenica.

 

Z remizy OSP Moszczenica wyjechało już kilka transportów z potrzebnymi rzeczami, teraz trafiają bezpośrednio na Ukrainę.

 

- Do tej pory z remizy wyjechało 7 transportów, z czego 6 z nich trafiło bezpośrednio na Ukrainę a 1 do Powiatowego Magazynu Pomocy. Udało nam się znaleźć kontakty i wspaniałe osoby takie jak Panią Irynę, Sabinę i Mariusza Pietrzyckich z Podróże4x4 czy Piotra Sekułę, którzy skutecznie dostarczają dary bezpośrednio na Ukrainę. Ta pomoc tam właśnie tam, na Ukrainie jest bardzo potrzebna. – dodaje dh Damian Markowicz, Prezes OSP Moszczenica

 

Przypominamy, że zbiórki cały czas trwają. Dary zbierane są w remizach OSP Moszczenica i OSP Staszkówka oraz w Zajeździe na Wzgórzu. Nie potrzeba już ubrań, ale potrzeba żywność w puszkach, wodę do picia, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, opatrunki, pampersy dla dzieci i dorosłych, środki higieniczne.

 

Z kolejnym transportem na Ukrainę strażacy z OSP Moszczenica mają wyruszyć już w najbliższy poniedziałek, gdzie na przejściu granicznym będą czekać osoby z Ukrainy, które odbiorą dary.

 

- W tym miejscu jeszcze raz chcę podziękować tym osobom, które prężnie działają tutaj na miejscu w Moszczenicy. Dziękuję Panu Wójtowi Jerzemu Wałędze, wszystkim strażakom OSP Moszczenica i OSP Staszkówka, Asi i Damianowi wraz z całą załogą Zajazdu na Wzgórzu, Grzegorzowi Wielopolskiemu i jego firmie LEO TRANS, dzieciom i młodzieży wraz z opiekunami z Zespołu Szkół w Moszczenicy i wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy odpowiedzieli na nasza zbiórkę i pomagają. To dzięki jedności możemy nieść skuteczną pomoc. - nadmienia Prezes OSP Moszczenica.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM