Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Kwarantanny i festiwal bezprawia…

  • Dodano: sobota, 19 luty 2022 08:56
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 650

Ostatnim czasem postanowiłem zainteresować się kwarantanną, może dlatego, że w wyniku pozytywnego „testu” jedna z nauczycielek na kwarantannę wysłała 300 dzieciaków ze szkoły w Moszczenicy.

 

Nie wiem, jak to wyglądało u innych, ale do mnie i do żony w tej sprawie nikt nie dzwonił. Dodam, że u operatora mamy zablokowane wszystkie dziwne numery, które dzwonią i zakłócają porządek dzienny. Męczące było odbieranie 15 telefonów dziennie z różnych dziwnych numerów, gdzie ktoś chciał sprzedać nam fotowoltaikę czy pompę ciepła.

 

Zgodnie z prawem i stanem wiedzy przekazanym mi przez prawników kwarantanna powinna zostać nałożona w drodze decyzji administracyjnej i skutecznie doręczona. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. O nałożeniu kwarantanny może poinformować osoba upoważniona, czyli w świetle prawa jest to pracownik sanepidu. Od każdej decyzji administracyjnej przysługuje prawo do odwołania.

 

Pominę w tym miejscu już fakt, że dyrekcja szkoły przekazała dane mojego syna do innej instytucji, kiedy ja do sekretariatu osobiście dostarczałem pismo, że nie wyrażam zgodny, aby komukolwiek udostępniać dane osobowe mojego dziecka! Tłumaczenie i biadolenie o chorobach zakaźnych to nie jest tłumaczenie, bo do dnia dzisiejszego koronawirus nie widnieje na liście chorób zakaźnych!!!

 

Do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach wystąpiłem o wydanie decyzji administracyjnej, gdyż chciałem się od niej odwołać. Niestety decyzji nie otrzymałem, gdyż gorlicki sanepid twierdzi, że wydać mi jej nie musi… A to ciekawe, bo postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 9 lutego 2022 roku mówi zupełnie coś innego!

 

W postanowieniu sądu mecenas Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź wraz ze swoimi partnerami z kancelarii prawnej dopatrzyli się, że kwarantanny są nielegalne i nieskutecznie nakładane, bo:

  1. Może je nakładać wyłącznie Państwowy Inspektor Sanitarny, a nie niższej rangi Powiatowy.
  2. Telefony czy informacje Dyrektorów szkół lub Pracodawców o nałożonej kwarantannie nie mają żadnej podstawy prawnej i nie mogą być źródłem pozbawienia nas wolności. Podobnie jest z listą, którą posiadają policjanci.
  3. Sąd nie czuł się kompetentny, żeby rozstrzygać skargę na decyzję, bo żeby na obywatela nałożyć kwarantannę MUSI być wydana DECYZJA i wskazany tryb odwoławczy do niej.
  4. Sąd całkowicie pominął milczeniem kolejne nic niewarte Rozporządzenie Ministra Zdrowia, w którym wskazano, że decyzji nie wydaje się. Rozporządzenie może jedynie doprecyzować ustawę, a nie zmieniać jej treść czy założenia! Obowiązek wydania decyzji został uregulowany w 3 ustawach: o przeciwdziałaniu chorobom zakaźnym, KPA i o Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

Jak sami Państwo widzicie, z uwagi na powyższe Powiatowi Inspektorzy Sanitarni zostali wprowadzeni w błąd i nie działają zgodnie z prawem. Pozostało tylko czekać, aż wszystko co było do tej pory nielegalne i bezprawne, będzie pociągało za sobą skutki w postaci roszczeń odszkodowawczych.

 

W tym miejscu chciałbym wspomnieć, że nie tak dawno sanepidy dumnie zamykały restauracje, dyskoteki, kluby i co? Do tego Inspektorzy Sanitarni nakładali wysokie kary administracyjne. I co? Okazuje się, że działali BEZPRAWNIE! Przykład mamy chociażby w Ciężkowicach, gdzie po wyrokach Sądu Tarnowski Sanepid, grzecznie zwrócił pieniążki Burgerowni.

 

Bezprawnie działa także Policja, nakładając mandaty za brak kawałka materiału na twarzy, co cały czas pokazują wyroki sądów. Dziwi tylko fakt, że sądy nakazowe jeszcze kary wystawiają…

 

Żeby nie być gołosłownym, link do Postanowienia WSA w Poznaniu poniżej:

https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/orzeczenia-sadow/iv-sa-po-1004-21-postanowienie-wojewodzkiego-sadu-523397638

 

oraz link do krótkiej i dosadnej interpretacji tego postanowienia przez mecenas Katarzynę Tarnawa-Gwóźdź:

https://www.facebook.com/katarzyna.tarnawa/posts/6146245878720795

 

W tym miejscu chciałbym przypomnieć jeszcze jeden "wybitnie ciekawy" pomysł:

https://www.moszczenica.info/wiadomosci/958-uwaga-czy-gorlicki-sanepid-probuje-wyludzic-nasze-dane.html

 

Wysyłam kolejne pismo do gorlickiego sanepidu o wydanie decyzji administracyjnej, lecz tym razem o pomoc w napisaniu pisma poprosiłem kancelarię prawną. Prawnicy sprawę przeanalizowali i zostało to zawarte w piśmie, więc mam nadzieję, że wydanie decyzji to będzie czysta formalność. Z racji tego, że w piśmie są zawarte wszystkie przepisy, nie będę musiał narażać sanepidu na koszty związane z pomocą prawną, no chyba że ich prawnicy opierają się na zupełnie innym prawie? Teraz będę z niecierpliwością czekał na decyzję administracyjną wraz ze wskazaniem trybu odwoławczego od niej. A co dalej? Zobaczymy 😊 Na pewno nie możemy pozwalać na bezprawne działania ze strony urzędów czy instytucji. Każde beprawne działanie sprawi, że będa pozwalać sobie na coraz więcej.

 

Damian Markowicz

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM