Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Skarga na bezczynność Rady Gminy Moszczenica bezzasadna!

  • Dodano: wtorek, 04 styczeń 2022 13:50
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1297

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie uznał, że skarga złożona przez jedną z Mieszkanek dnia 2 grudnia 2021 roku na bezczynność Rady Gminy Moszczenica jest bezzasadna. Służby prawne Wojewody Małopolskiego przeprowadziły postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

 

Mieszkanka nadal pozostanie nieszczęśliwa. Wojewoda Małopolski, będący organem nadzoru nad zgodnością z prawem działań jednostek samorządu terytorialnego wskazał, że uchwała XXVI/242/21 Rady Gminy Moszczenica z dnia 26 października 2021 roku w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Moszczenica została podjęta w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, poprzedzona posiedzeniem Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

 

W piśmie Wojewody skierowanym do Rady Gminy Moszczenica czytamy:

„…organ nadzoru wskazuje, że zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa ocena przez ww. Radę – jak Pani twierdzi – nieprawidłowego działania Wójta Gminy Moszczenica po wydaniu w przedmiotowej sprawie wyroku przez Wojewódzki Sąd Administracyjny, nie powinna mieć miejsca, co w konsekwencji powoduje, że organ nadzoru podziela wspomniane już stanowisko Przewodniczącego Rady Gminy Moszczenica”.

 

Dalej w piśmie czytamy:

„Reasumując, w ocenie organu nadzoru Rada Gminy Moszczenica rozpatrując Pani skargę jak wskazano wyżej, dochowała ustawowych wymogów w tym zakresie, co w konsekwencji pododaje uznanie Pani skargi za bezzasadną.”

 

Jak widać złośliwość i nienawiść Mieszkanki (lub Mieszkańca) są ogromne.

 

Patrząc na to co robi mieszkanka to chyba jeszcze nie koniec ataków na Wójta i Radę. Czy nie lepiej by ten czas było spożytkować inaczej? Stare przysłowie mówi: żyj tak jakby każdy dzień miał być tym ostatnim. Ludzie, którzy coś w życiu przeszli, powinni wiedzieć wiele na ten temat.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM