Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Miało być bezpieczniej, ale czy tak będzie?

  • Dodano: poniedziałek, 22 listopad 2021 12:29
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 12070

W centrum Moszczenicy trwa przebudowa przejścia dla pieszych, której celem jest poprawa bezpieczeństwa. Patrząc na to co jest tam robione wiele osób w tym i my zadajemy sobie pytanie czy faktycznie będzie bezpieczniej?

 

Droga powiatowa przebiegająca przez centrum Moszczenicy pozwala na swobodne mijanie się dwóch samochodów osobowych, jednak dwa pojazdy ciężarowe czy autobusy mijają się dosłownie na styk. W miejscu, w którym przebudowywane jest przejście dla pieszych i skrzyżowanie projektant drogę postanowią zwęzić do takiego stopnia, że problem z mijaniem będą miały już nie autobusy a dwa samochody osobowe.

 

Miejsce, w którym dotychczas nie dochodziło do groźnych wypadków stanie się prawdopodobnie miejscem częstych kolizji, gdyż poważny problem będą mieć samochody jadące od strony urzędu gminy i włączające się do ruchu na drodze powiatowej. Patrząc na to jak zwężona jest droga już widać, że wyjeżdżając w prawo w stronę Gorlic przód samochodu przekroczy oś jezdni przez co może dojść do kolizji z prawidłowo jadącym pojazdem w stronę kościoła w Moszczenicy.

 

O inwestycję pytaliśmy Urząd Gminy w Moszczenicy, jednak gmina Moszczenica nie ma z nią nic wspólnego i do zadania nie dokłada ani złotówki. Zadanie realizuje powiat gorlicki wraz z Powiatowym Zarządem Drogowym na drodze powiatowej.

 

Dziś napisaliśmy w tej sprawie do Powiatowego Zarządu Drogowego w Gorlicach. Zadaliśmy kilka pytań, m.in. czy ktoś obserwował jak w tym miejscu wygląda ruch samochodów? Zapytaliśmy też do ilu wypadków doszło w tym miejscu, choć z informacji pozyskanych z OSP Moszczenica wiemy, że w ów miejscu w ciągu ostatnich lat nie doszło do ani jednego wypadku. Zapytaliśmy także, czy osoba projektująca nowe przejście zwróciła uwagę na samochody skręcające w stronę urzędu gminy i włączające się do ruchu jadąc od strony urzędu.

 

W tym miejscu należy wspomnieć, że w ów miejscu skręcają tiry jadące do SUR. Teraz kierowcy tych pojazdów będą mieć poważny problem.

 

Jeszcze raz zadajmy sobie pytanie czy dotychczas bezpieczne miejsce po zmianach nie będzie miejscem częstych kolizji i interwencji służb?

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM