Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Kolejne podtopienia w Moszczenicy

  • Dodano: piątek, 17 wrzesień 2021 17:31
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1534

Padający dzisiaj (tj. 17.09.2021) deszcz sprawił, że z swoich brzegów wystąpił potok Moszczanka. Nie obyło się bez interwencji straży pożarnej.

 

Pierwszy wyjazd ochotnicy z Moszczenicy zaliczyli tuż po godzinie 11:00. Woda zagrażała budynkowi nowego przedszkola w Moszczenicy. Dzięki szybkiej interwencji udało się obronić budynek. Niezbędna okazała się pomoc koparko ładowarki.

 

Informację o kolejnym zdarzeniu OSP Moszczenica otrzymała ok godziny 15:00. Ta interwencja dotyczyła ulicy Nad Orlikiem. Działania strażaków polegały na czasowym zamknięciu jezdni gdyż silny nurt potoku Moszczanka który płynął drogą zagrażał samochodom i pieszym.

 

Chwilę po zdarzeniu na ul. Nad Orlikiem druhowie z OSP Moszczenica zostali wezwani na ulicę Średnie, gdzie ich zadaniem było ułożenie worków z piaskiem celem zabezpieczenia budynku mieszkalnego przed wodą.

 

Ulewny deszcz spowodował, że pełne ręce roboty straż miała niemal w całym powiecie gorlickim. Cały czas do strażaków napływają zgłoszenia o zalanych posesjach i budynkach. Trudną akcję mają strażacy z Bobowej i Wilczysk, gdzie rzeka porwała samochód osobowy Dacia Duster.

 

Na chwilę obecną deszcz ustał, a potok Moszczanka powoli opada. Mimo wszystko, nadal przekroczony jest próg ostrzegawczy.

 

duster

Foto: Biecz998

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Szafir
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM