Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Będzie kolejny odcinek chodnika w kierunku ronda.

  • Dodano: środa, 01 wrzesień 2021 09:46
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 11933

Dobre wiadomości docierają do naszej redakcji ze Starostwa Powiatowego w Gorlicach i Urzędu Gminy w Moszczenicy. Jeszcze w tym roku zostanie wykonany kolejny odcinek chodnika przy drodze powiatowej Staszkówka-Moszczenica.

 

31 sierpnia 2021r. w Starostwie Powiatowym w Gorlicach została podpisana umowa na budowę chodnika na ul. Gorlickiej w Moszczenicy. Chodnik połączy ulicę Świerkową i Kolorową z przystankiem autobusowym i dotychczasowym ciągiem pieszym.

 

- Stosowna umowa z wykonawcą robót została już podpisana przez Starostę Marię Gubała, Wicestarostę Stanisława Kaszyka oraz Dyrektora PZD Rafała Wojnę i Wójta Gminy Moszczenica Jerzego Wałęgę. Prace wykonane będą na odcinku 300 metrów, gdzie do wykonania jest kanalizacja deszczowa o dużych przekrojach 800mm, zagęszczenie, nawierzchnia z kostki brukowej, zjazdy itp. Wartość robót po przetargu sięga 460 tys. złotych i w tym dotacja gminna to połowa wartości. Środki na ten cel zagwarantowano w budżecie gminy na bieżący rok. – mówi Jerzy Wałęga, Wójt gminy Moszczenica.

 

Decyzje w sprawie budowy tego odcinka chodnika zapadły w połowie bieżącego roku. To właśnie 15 czerwca 2021r. podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Gorlickim a Gminą Moszczenica gwarantująca wykonanie prac i współfinansowanie ich w proporcji po 50%.

 

- Zadanie było deklarowane do wykonania jeszcze w ubiegłym roku i dane mieszkańcom słowo zostało dotrzymane. Utrzymujemy zatem kierunek budowy chodników do ronda w Moszczenicy, gdzie panuje wzmagający się ruch pojazdów i pieszych. – dodaje Wójt Jerzy Wałęga.

 

Inwestycja ta pokazuje, że współpraca pomiędzy Powiatem Gorlickim i Gminą Moszczenica układa się bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Starostwo Powiatowe w Gorlicach pozytywnie podjedzie do budowy chodników przy remizie w Staszkówce i Moszczenicy.

 

- Bardzo dziękuję Pani Staroście Marii Gubała za dotychczasową współpracę i mam nadzieję, że wspólnie nadal będziemy dbać o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Moszczenica poprzez budowę kolejnych odcinków chodnika. Kolejne punkty wymagające chodnika to droga w kierunku remizy w Staszkówce i w Moszczenicy. – mówi Wójt Jerzy Wałęga.

 

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Oby tylko był lepiej utrzymywany niż dotychczasowy, bo teraz przypomina łąkę a nie chodnik. Oszpeca tylko tą Moszczenicę

Przejezdny
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM