Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Żebrają, zaśmiecają, a nawet grożą. Mieszkańcy skarżą się na lokatorów z ul. Cesarskiej.

  • Dodano: piątek, 06 sierpień 2021 22:30
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2800

Od pewnego czasu w jednym z budynków zlokalizowanych przy ulicy Cesarskiej w Moszczenicy zamieszkują osoby, które nie do końca potrafią normalnie żyć w społeczeństwie, a ich jedynym życiowym celem jest alkohol.

 

Mieszkańcy Moszczenicy, a szczególnie Ci z ulicy Cesarskiej skarżą się na nich, a nawet obawiają o zdrowie i życie swoich dzieci i samych siebie. Powiedzieć trzeba wprost, że w budynku należącym do Urzędu Miasta Gorlice mieszkają osoby mające problem z nadużywaniem alkoholu. Gdy nie ma na alkohol, to ów osobniki żebrają, a jeśli to nie przynosi efektów to potrafią nawet grozić ostrym narzędziem.

 

„- Bardzo proszę abyście poruszyli temat tej patologii z ulicy Cesarskiej. Robią sobie dzikie wysypiska śmieci, imprezują i sprowadzają znajomych, żebrają pod sklepami i na stacji benzynowej, a kilku osobom grozili nawet nożem. Żyjemy w strachu, boimy się o nasze dzieci i o siebie. Czy ktoś z tą patologią może zrobić wreszcie porządek? Policja jest tu co chwilę, jednak nic to nie pomaga.” – mówi w rozmowie z nami jeden z Czytelników.

 

Od Czytelnika otrzymaliśmy także zdjęcia, jak wyglądają dzikie wysypiska śmieci na ul. Cesarskiej. Na szczęście po interwencji naszej i Urzędu Gminy Moszczenica, Urząd Miasta Gorlice bardzo szybko zajął się uprzątnięciem śmieci.

 

W informacji otrzymanej od Urzędu Miasta czytamy, że w budynku należącym do Miasta Gorlice, położonym w Moszczenicy przy ulicy Cesarskiej 101 powinno zamieszkiwać dwójka lokatorów. Jak jest w praktyce? Nasi czytelnicy donoszą, że ów miejsce to królestwo libacji alkoholowych, gdzie osób jest znacznie więcej, a z racji na liczne bójki częstym gościem na tych imprezach są policjanci.

 

Urząd Miasta informuje, że przeciwko tym osobnikom zostało przeprowadzone postępowanie sądowe i Miasto posiada wyroki o eksmisję tej dwójki osobników. Niestety problemem, aby tej eksmisji dokonać jest sytuacja epidemiologiczna jaką serwuje nam rząd. Budynek osoby musiałyby opuścić dobrowolnie, jednak pomimo wezwań tego nie uczyniły.

 

Pojawia się pytanie, czy musi dojść do tragedii spowodowanej przez te osoby, aby ktoś sprawę rozwiązał tak jak należy? Jak długo mieszkańcy ulicy Cesarskiej będą musieli żyć w strachu? Miejmy nadzieję, że do tragedii nie dojdzie a patologia bardzo szybko zniknie z terenu naszej gminy.

 

Dla Urzędu Miasta Gorlice i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorlicach mamy taką małą sugestię, że taki budynek powinien zostać przeznaczony dla osób naprawdę potrzebujących, a nie dla patologii, która definitywnie wybrała alkoholizm zamiast normalnego życia. W takim budynku można by na przykład zrobić dom samotnej matki i byłoby to o wiele bardziej szlachetne niż utrzymywanie żuli za pieniądze podatników.

218235602 369233437957619 9204418462356793678 n

Na zdjęciu widzimy dzikie wysypisko, oraz sprzęt agd/arv z wymontowanymi rzeczami, które można by sprzedać.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM