Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Będą kolejne drogi, Gmina otrzymała dofinansowanie.

  • Dodano: środa, 26 maj 2021 07:19
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1706

Od kilku lat obserwujemy, że na terenie gminy Moszczenica coraz więcej dróg wzbogaca się o nawierzchnie asfaltowe, które jakby nie patrzeć są najlepszym rozwiązaniem i najłatwiejsze w utrzymaniu.

 

Nowe odcinki to przede wszystkim zasługa dobrej współpracy samych mieszkańców z Urzędem Gminy Moszczenica, oraz Urzędu Marszałkowskiego.

 

- Tradycją Gminy Moszczenica stało się od kilku lat modernizowanie dróg dojazdowych do pól i gospodarstw, ale w określonej konwencji. To sami mieszkańcy wnioskują, organizują się, dokonują regulacji stanów prawnych, przekazują na gminę działki drogowe. Gmina Natomiast bierze na siebie największe koszty, czyli utwardzenie i położenie nawierzchni asfaltowej.  W tym roku będzie taka akcja dotyczyć 5 odcinków dróg, z tego 3 w Moszczenicy (Ulica Kolorowa, Kamieniec i działki w Zagrodach) oraz 2 w Staszkówce (ulica Taborówka i stromy zjazd z ulicy Św. Jana Pawła II). Są to odcinki wybrane przez samych mieszkańców o różnych długościach od 120 m do 365 m w zależności od możliwości terenowych i uzasadnienia racjonalności ponoszonych kosztów. – mówi Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica

 

Szacunkowy koszt wykonania takich dróg to ponad 300 tys. złotych z czego Urząd Marszałkowski już zadeklarował wsparcie w kwocie 103 593 złote. Przetargi już są planowane, a samo wykonanie odcinków drogowych miało by mieć miejsce na wakacjach.

 

Takie inicjatywy warto upowszechniać, mobilizować mieszkańców, a szczególnie likwidować lokalne spory i waśnie, bo dobra droga ludzi łączy. – dodaje Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM