Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Ksiądz Stanisław L. z Bystrej usłyszał zarzuty.

  • Dodano: środa, 14 kwiecień 2021 15:17
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1860

Ksiądz Stanisław L., który był nauczycielem religii w Szkole w Podstawowej w Bystrej usłyszał wreszcie zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad dziećmi.

 

Od rozpoczęcia śledztwa minęło już prawie dwa lata, a zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Gorlicach zostały postawione dopiero teraz. Ksiądz Stanisław L. bił dzieci dziennikiem po głowie, szarpał za włosy, nos i uszy. Duchownemu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Katecheta wezwany na przesłuchanie skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień i nie przyznał się do winy. Ksiądz został zawieszony w obowiązkach nauczyciela religii i zakazano mu kontaktowania się z pokrzywdzonymi dziećmi. Prokuratura poinformowała Małopolskiego Kuratora Oświaty i Kurię Diecezjalną w Tarnowie.

 

Pokrzywdzonych przez ks. Stanisława L. może być nawet 200 dzieci. W czasie trwania śledztwa do prokuratury zgłaszali się kolejni rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Bystrej.

 

Podczas przesłuchań niejednokrotnie jedno dziecko wskazywało kolejne, które miało do czynienia z przemocą fizyczną i psychiczną ze strony katechety. Prokuratura cały czas szuka poszkodowanych.

 

W sprawie psychicznego czy też fizycznego znęcania się nad dziećmi przez katechetę z Bystrej można zgłaszać się w Prokuraturze Rejonowej w Gorlicach przy ul. Biecka 5, 38-300 Gorlice lub tel: 18 353 55 54 w dni robocze w godzinach 7:30-15:30.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM