Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Będzie rozbudowa przedszkola w Moszczenicy!

  • Dodano: piątek, 02 kwiecień 2021 14:16
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1642

Pozytywnie rozpatrzony został wniosek gminy Moszczenica złożony do aktualnego rozdania Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. 1 200 000 złotych to kwota przyznana na rozbudowę Przedszkola Samorządowego Moszczenicy i pomieszczeń Urzędu Stanu Cywilnego.

 

- Planowane zadanie ma kilka ważnych wątków. Głównie chodzi o poprawę bazy lokalowej przedszkola w obecnym miejscu. Ma się ona powiększyć o 150m2, co pozwoli między innymi na utworzenie dwóch nowych sal, zaplecza sanitarnego, szatni i poprawę komunikacji. To są plany dla poziomu 0 (parter) z którego jest możliwość bezpośredniego wyjścia na plac zabaw. Drugie wyzwanie, to pomieszczenia dla Urzędu Stanu Cywilnego i administracji, bowiem obecnie w naszym urzędzie panuje spora ciasnota, a liczba zadań gminnych nadal się powiększa. Wspomnieć można chociażby całe nowe zadanie wodociągowe. Te pomieszczenia planowane są na poziomie +1 (piętro). – mówi Jerzy Wałęga, Wójt gminy Moszczenica.

 

Rozbudowa budynku przedszkola i urzędu gminy to doskonała okazja do wykonani dostępu dla osób niepełnosprawnych. Na piętro budynku, a tym samym do całego budynku prowadzić będzie winda, co znacznie ułatwi osobom niepełnosprawnym wizytę w urzędzie gminy. Kolejna rzecz, to wymiana poszycia dachowego. Blacha, która znajduje się na budynku urzędu gminy pamięta lata siedemdziesiąte.

 

Zadanie rozłożone jest na dwa lata, 2021-2022. W roku bieżącym gmina przeprowadzi przetarg i zostanie wykonana dokumentacja techniczna, oraz uzyskane zostanie pozwolenie budowlane. Rok 2022 to proces budowlany.

 

- W imieniu mieszkańców i Urzędu Gminy Moszczenica pragnę podziękować osobom, które nie odmówiły nam pomocy w staraniach o tę sporą kwotę 1,2 mln. złotych. Są to współpracujący z nami posłowie: Barbara Bartuś, Arkadiusz Mularczyk, Patryk Wicher i Jan Duda. Dziękujemy i liczymy na pomoc w innych działaniach ku chwale naszej małej ojczyzny. – dodaje Wójt Jerzy Wałęga.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM