Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Rząd nadal chce dobijać przedsiębiorców? Wzrośnie składka zdrowotna?

  • Dodano: poniedziałek, 15 luty 2021 09:09
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1027

Rząd, który w swoich mediach głosi, że pomaga przedsiębiorcom, a sytuacja gospodarcza w Polsce jest najlepsza w Europie jak zwykle kłamie. Tym razem po wymyśleniu nowych podatków na cel obrano sobie podwyższenie składki zdrowotnej.

 

Planów na podwyższenie składki zdrowotnej jest kilka i nikt nie zwraca uwagi, że większość ludzi ze służby zdrowia korzysta prywatnie, bo ta publiczna nie chce leczyć chorych ludzi. Plandemia, bo inaczej tego nazwać nie można trwa w najlepsze, a rząd wykorzystuje ją jak tylko może mając przy tym za nic Konstytucję RP.

 

Na dzień dzisiejszy składki zdrowotne są głównym źródłem finansowania służby zdrowia, pozostałe pieniądze pochodzą z budżetu Państwa, czyli również z kieszeni podatników, bo Państwo swoich pieniędzy nie ma.

 

Na stronie DGP możemy przeczytać, że pomysłów na podwyższenie składki zdrowotnej jest kilka. Pierwszy z nich ma dotyczyć najlepiej zarabiających przedsiębiorców, którzy zapewne i tak z publicznej służby zdrowia nie korzystają, a płaca krocie. Po zmianach składka, która teraz jest zryczałtowana miałaby być uzależniona od zarobków.

 

Kolejna opcja to cios wymierzony w osoby ubezpieczone w KRUS i osoby korzystające z ulg w opłaceniu składki zdrowotnej. W tym wariancie rząd chce ograniczyć liczbę ubezpieczonych.

 

Pomysł trzeci to podwyższenie składki zdrowotnej u pracowników przy jednoczesnym zwiększeniu kwoty podlegającej odliczeniu od podatku.

 

W 2018 roku przyjęta została ustawa „6% PKB na zdrowie”, która zakłada, aby do 2024 roku nakłady na system opieki zdrowotnej zwiększyły się do 6% PKB. Rząd, aby osiągnąć ten cel wprowadza nowe podatki i chce podnieść podwyższone składki zdrowotne.

 

Słowa Premiera Mateusza Morawieckiego, że Polacy będą pracować za miskę ryżu stają się coraz bardziej realne. Nielegalne zakazy działalności, nielegalne kontrole i gnębienie przedsiębiorców przez Sanepid, Policję i Urząd Skarbowy tak wygląda rzeczywistość w naszym kraju. Ile osób to wtrzyma? Patrząc na zamykające się każdego dnia firmy sytuacja jest coraz gorsza. Kłamstwem są słowa Morawieckiego, gdzie mówi że zależy mu na polskich małych firmach! Na plandemi jak się okazuje najlepiej wychodzą duze zagraniczne koncerny.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM