Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

#OtwieraMy! Czy popieracie otwieranie biznesów i koniec lockdownu?

  • Dodano: sobota, 16 styczeń 2021 09:20
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 638

Reżim rodem z Korei Północnej narzucany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej sprawia, że gniew i nienawiść do władzy z każdym dniem narastają. Nie wytrzymują już przedsiębiorcy, którzy po prostu nie mają, z czego żyć.

 

W Polsce otworzyły się pierwsze restauracje, a kolejne mają otwierać się już od najbliższego poniedziałku. Jak będzie w powiecie gorlickim? Mamy nadzieję, że tak samo i całym sercem wspieramy akcję #OtwieraMy!

 

Trzeba liczyć się z tym, że ruszą kontrole, ale jesteśmy dobrej myśli. Wierzymy, że pracownicy gorlickiego sanepidu i funkcjonariusze gorlickiej policji zdają sobie sprawę z tego, że wiele branż zostało z niczym i ludzie nie mają, z czego żyć. Pracownicy tych dwóch instytucji nie powinni zapominać o tym, że to obywatele ich utrzymują i obywatelom mają służyć! Policja i sanepid to nie prywata Prawa i Sprawiedliwości. W tym miejscu trzeba zaapelować do pracowników sanepidów oraz policjantów, aby pokazali, że mają więcej rozumu niż nasi politycy! Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że rozporządzenia wprowadzone przez rząd rażąco łamią Konstytucje RP, choć wielu z nas wie że obecny rząd Konstytucję ma za nic.

 

Dlaczego wierzymy w rozwagę policjantów i sanepidu? Bo PiS nawet swoich ludzi ma za nic, a lokalnym przykładem tego jest Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego i dyrektor gorlickiego sanepidu Jadwiga Wójtowicz. Miała ona startować w wyborach do sejmu, jednak w ostatniej chwili okazało się, że jej nazwiska nie ma na liście. Jak dziś pamiętamy, że dowiedziała się o tym chwile przed swoim przemówieniem na festynie w Moszczenicy. Mamy nadzieję, że Pani Jadwiga, która jest osobą bardzo porządną i słowną o tym pamięta. Do stracenia też nic nie ma, bo reżim pisowski chyli się ku upadkowi, a w najbliższych wyborach partia zostanie rozliczona.

 

Rząd wprowadził kolejne betonowe koło ratunkowe w postaci Tarczy 6.0, Która dała zwolnienie z ZUS i postojowe tylko za listopad i to nie wszystkim! Rządu nie obchodzi skąd ludzie, którzy nie mogą pracować mają wziąć pieniądze na ZUSy, czynsze czy wypłaty dla pracowników. W ZUS też nikogo nie obchodzi skąd przedsiębiorcy te nie małe pieniądze mają wziąć. Pieniądze mają przyjść na czas i basta, bo w przeciwnym razie będą naliczać się nie małe odsetki.

 

Panie Redaktorze, mam duży lokal na utrzymanium, mam pracowników i mam też swój dom i rodzinę. Jak mam żyć, co robić? W lutym trzeba będzie zwalniać ludzi, a co dalej to nie wiem, jestem załamany. Rząd ma nas gdzieś, bo im pieniędzy nie brakuje. Bawią się za nasze, dają sobie podwyżki i zmieniają limuzyny. Im wolno iść do restauracji, wolno jechać na narty, wolno pójść na cmentarz. To co robią to kpina. Kiedy ludzie przejżą na oczy? Musimy wszyscy wyjść na ulicę. Nie mają prawa zakazać nam pracy i uczciwego zarabiania. Prawo jest po naszej stronie. Musimy się zjednoczyć i zakończyć wymysły tych niespełna rozumu ministrów i pożal się boże ekspertów. - mówi w rozmowie z nami jeden z przedsiębiorców, właściciel restauracji.

 

Dla naszych rządzących ministrów i posłów mamy pewne propozycje, aby mogli się wykazać i zachować resztki człowieczeństwa. Może będą solidaryzować się z przedsiębiorcami i będą żyć za 2080 zł postojowego o ile w ogóle je dostaną? Może nasza Posłanka Barbara Bartuś da dobry przykład swoim kolegom z rządu i przekaże swoją pensję na czynsze za lokale lub zusy dla gorlickich firm, które nie mogą normalnie funkcjonować?

 

Nie ma już innej opcji, rząd ma ludzi i ich biznesy, które latami budowali kompletnie za nic, dlatego trzeba się włączyć do akcji #OtwieraMY! Albo przedsiębiorcy się otworzą, albo nie będzie, do czego wracać, bo szopka, którą serwuje rząd trwa już stanowczo za długo.

 

Artykuł zakończmy wypowiedzią polityków z dolnośląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, którzy w przeciwieństwie np. do Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego potrafili powiedzieć prawdę:

"Tacy sami ludzie jesteśmy jak ci w PO czy SLD, niczym się nie różnimy i każdy jest pazerny, każdy by coś chciał, tylko różnimy się szefami"

Więcej o tym: https://polskatimes.pl/afera-tasmowa-w-strukturach-pis-w-walbrzychu-partia-rzadzaca-powola-specjalna-komisje-weryfikacyjna/ar/c1-15388317

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM