Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Sprzedajesz na OLX? Uważaj! Oszuści mają nowy sposób!

  • Dodano: poniedziałek, 23 listopad 2020 13:38
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3566

Takiego zgłoszenia gorliccy mundurowi jeszcze nie mieli. To miała być zwykła transakcja, jednak zakończyła się oszustwem. Sprzedający został z przedmiotem i bez pieniędzy!

 

Mężczyzna wystawił w serwisie OLX bluzę, którą zainteresowała się jedna z użytkowniczek serwisu. Nic nie wskazywało, aby coś mogło pójść nie tak.

 

Sprzedająca powołując się na zmiany w OLX podała sprzedającemu link, który rzekomo miał wygenerować serwis. Po kliknięciu w link sprzedający miał podać dane swojej karty płatniczej, a pieniądze miały spłynąć na konto.

 

Mężczyzna postąpił zgodnie z instrukcją, jednak po mimo kilku prób nie udało się gdyż wyskakiwał błąd na stronie. Międzyczasie próbował skontaktować się z kobietą, jednak bezskutecznie. Chwilę później sprzedający sprawdził swoje konto bankowe i jak się okazało nie ma pieniędzy za bluzę i nie ma też 4725 złotych, które posiadał na koncie.

 

Policjanci z gorlickiej komendy przyznają, że do tej pory scenariusz oszustw był nieco inny. Do tej pory podawało się dane logowania na konto, a nie numer karty podpiętej do rachunku.

 

Podobną sytuację miał Pan Mariusz z Gorlic, jednak oszukać się nie dał.

 

- Wystawiłem na OLX przedmiot i dzień później skontaktowała się ze mną kobieta, która była zainteresowana nim. Były to buty, wartość nie duża, więc nigdy nie pomyślałbym, że ktoś chce mnie oszukać. Na pierwszy rzut oka nie spodobał mi się język polski, jakim posługiwała się kobieta, było widać, że pochodzi on z tłumacza. Kolejna rzecz to link, w który miałem kliknąć a następnie podać dane mojej karty płatniczej, aby pobrać z OLX pieniążki za bluzę. Oszusta zapewniała mnie, że taka forma przekazania pieniędzy to nowość na OLX. Poszukałem w internecie, ale nic takiego nie znalazłem. Wiem, że kartą można płacić, ale pierwsze słyszę żeby na kartę pobierać pieniądze. Podałem kobiecie numer konta, aby mogła przelać pieniądze za buty. Od tego czasu kontaktu brak. Wysyłam Państwu jeszcze podrobiony zrzut ekranu, który kobieta mi wysłała chcą być przekonywująca. – opowiada nam Pan Mariusz.

 

Obrazek poniżej. Apelujemy o ostrożność!

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM