Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Gmina Moszczenica najlepsza w kategorii dynamika

  • Dodano: czwartek, 29 październik 2020 18:05
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 985

Gmina Moszczenica uzyskała 28,67pkt i zajęła pierwsze miejsce w ocenie aktywności gmin subregionu sądeckiego w kategorii dynamika. Ocenianych było 39 gmin.


Ranking gmin już od kilku lat przygotowują pracownicy naukowi Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Nowym Sączu. Do analizy biorą obiektywne dane w postaci materiałów GUS i sprawozdań. Dla każdej z 39 gmin powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz analizują 24 wskaźniki. Efektem s zagregowane dane, które tworzą listy rankingowe.

 

Kategoria dynamika obejmuje m.in. tempo wzrostu dochodów, wydatków inwestycyjnych, liczby organizacji pozarządowych czy liczby uczniów na jeden komputer w szkołach gminnych. Tempo przyrostu tych 24 wskaźników w minionym 2019 roku zostało najwyżej ocenione i wyliczone właśnie dla naszej gminy. Ponadto warto zauważyć, że w tym samym rankingu, jak dokonano bilansu wszystkich wskaźników, to Gmina Moszczenica znalazła się na 9 miejscu, ustępując na ziemi gorlickiej tylko miastu Gorlice (drugie miejsce).

 

Dziękuje pracownikom samorządowym, radny, mieszkańcom gminy za współpracę w tym sukcesie. – mówi dla nas Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM