Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Dyrygent Piotr Burkot z Nagrodą Wójta Gminy Moszczenica

  • Dodano: czwartek, 29 październik 2020 09:56
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1486

Podczas Sesji Rady Gminy Moszczenica, która odbyła się 20 października 2020 roku na ręce Piotra Burkota wręczono Nagrodę Wójta Gminy Moszczenica za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

 

Piotr Burkot jest dyrygentem chóru parafialno-gminnego „DOMINATA” w Staszkówce. Uzasadnienie przyznania nagrody jest następujące:

 

Pan mgr Piotr Burkot pracuje na stanowisku nauczyciela muzyki w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce oraz pełni funkcję organisty przy parafii rzymsko-katolickiej pw. Św. Wojciecha w Staszkówce. Jest współzałożycielem i dyrygentem Chóru Parafialno-Gminnego „Dominanta”. W jego skład wchodzi młodzież pracująca, studiująca i ucząca się w szkołach ponadpodstawowych oraz uczniowie Zespołu Szkół w Staszkówce, razem 40 osób.

 

Do najważniejszych osiągnięć chóru pod dyrekcją p. Burkota zaliczyć można: oprawę muzyczną Gminnych Dożynek (msza św. oraz prezentacja wieńców dożynkowych) w 2018 r., koncert z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, oprawę muzyczną oraz koncert podczas obchodów 25-lecia Stadniny Koni Huculskich w Regietowie, oprawę uroczystości patriotycznych „Patriotyczna Sieniawa” w Sieniawie w 2019 r., oprawę mszy św. oraz okolicznościowy koncert z okazji oddania do użytku nowej sali gimnastycznej przy ZS w Staszkówce w 2019 r., koncert kolęd i pastorałek w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w Tuchowie oraz Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie w 2020 r.

 

Dzięki staraniom p. Piotra Burkota na potrzeby chóru została wyremontowana sala prób, udostępniona przez ks. Proboszcza Krzysztofa Jarmułę na plebanii w Staszkówce. Remont wykonano systemem gospodarczym, a do wykonania tego ambitnego przedsięwzięcia p. Piotr Burkot zaangażował chórzystów oraz pozyskał wielu sponsorów i sympatyków chóru. Nowa sala „lustrzana” spełnia wszelkie wymagania konieczne do prawidłowego przebiegu procesu kształcenia z zakresu poprawnej emisji głosu.

 

Działalność chóru Dominanta pod kierunkiem p. Burkota daje młodym ludziom nie tylko możliwość rozwijania swoich pasji i uzdolnień wokalno-muzycznych, ale jest także sposobem na ciekawe spędzanie wolnego czasu i wzajemną integrację. Przyczynia się do promocji Parafii Staszkówka i Gminy Moszczenica.

 

W kierunku Piotra Burkota kierujemy słowa uznania i gratulacje. Życzymy wytrwałości i kolejnych sukcesów.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM