• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1799

Po przegranej 4:3 z Racławicami, oraz 7:2 z Sękową GKS Moszczanka Moszczenica wygrywa na wyjeździe mecz z drużyną Nafta Kryg.

Ostatnie dwa spotkania, to bardzo ciekawe widowiska i to niekoniecznie w wykonaniu zawodników. Oczywiście popis swoich umiejętności dawali sędziowie, którzy podejmowali „dziwne” decyzje. Cóż zrobić, o sędziowaniu w B i A klasie pisaliśmy niejednokrotnie, a nawet interweniowaliśmy w Podokręgu Piłki Nożnej. Niestety, nic to jednak nie dało.

Wczorajszy(08.09.2019r.) mecz wyjazdowy był wyrównany i świadczy o tym nawet sam wynik 4:3 dla GKS Moszczanki Moszczenicy. W 17 minucie prowadzenie objęli gospodarze, jednak na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. Jedenastkę bardzo pewnie wykorzystał Artur Hudzik.

Idąc za ciosem kolejnego gola, po dobrej wrzutce z rożnego zdobył Dariusz Krok. Drugi gol pozwolił Moszczance przejąć inicjatywę, co zaowocowało kolejnym golem. Celny strzał z 20 metrów oddał Damian Kaleta, dając Moszczance prowadzenie 3:1. Gospodarze pod koniec pierwszej połowy postanowili wziąć się w garść i końcówka pierwszych 45 minut zrobiła się bardzo wyrównana.

Druga połowę rozpoczęli bardzo dobrze zawodnicy z Krygu, czego efektem był gol na 2:3. Nafta nie odpuszczała i w 65 minucie padł kolejny gol, co doprowadziło do remisu 3:3. Od tej pory obydwie drużyny zacięcie walczyły o zwycięstwo, jednak końcówkę meczu bardzo dobrze wykorzystała Moszczanka. Piękne dośrodkowanie Mateusza Dziadzio do Damiana Bożka owocuje strzałem w światło bramki, który broni bramkarz, nie mając jednak szans z dobitką.

Niestety, 5 minut po strzelonym golu Bożek zostaje sfaulowany w polu karnym, a sędzia dyktuje rzut karny. Damian pewnie go strzela, jednak sędzia nakazuje powtórkę. Tym razem bramkarz Nafty wyczuł zawodnika i obronił strzał. Mecz zakończył się wynikiem 4:3.

GKS Moszczanka po 4 spotkaniach plasuje się w tabeli na 7 pozycji z pośród 14, mając na swoim koncie 6 punktów. Znacznie gorzej wygląda sytuacja Sokoła Staszkówki, który jest na ostatnim miejscu i ma na koncie tylko 4 przegrane mecze.