Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Sportowa Gmina po raz trzeci!

  • Dodano: poniedziałek, 01 październik 2018 07:48
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2637

Do Klubu Sportowa Polska należy już 991 gmin i powiatów z całej Polski – w śród nich znajduje się także Gmina Moszczenica.

Aby sprostać wymaganiom Programu należy podjąć szereg działań mających na celu budowę oraz modernizację obiektów sportowych i rekreacyjnych, a także aktywnie wspierać rozwój sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Należy zapewnić wszystkim równy i powszechny dostęp do nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury sportowej, promować działania mające na celu zmianę jakości życia mieszkańców, wyrównanie szans dla dzieci i młodzieży w możliwościach uprawiania sportów, propagowania aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

 

Klub Sportowa Polska to także możliwość wymiany doświadczeń jak również czerpania wiedzy od wiodących na rynku firm branży sportowej.

 

Gmina Moszczenica już po raz TRZECI została wyróżniona tytułem SPORTOWA GMINA. Wyróżnienie przyznawane jest samorządom, które bardzo aktywnie działają w sferze kultury fizycznej – organizują imprezy o sportowym charakterze, dobrze wykorzystują posiadaną bazę sportową oraz rozwijają ją budując nowe obiekty.

 

W rozwój sportu oraz bazy sportowo-edukacyjnej w Moszczenicy aktywnie zaangażowany jest Wójt Jerzy Wałęga. Dzięki uzgodnieniom ze środowiskiem lokalnym rozpoczęta została budowa pełnowymiarowej Sali gimnastycznej na potrzeby Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce. Popularnością w gminie cieszą się także obiekty sportowe Orlik. Ważne jest wspieranie klubów sportowych, głównie w dyscyplinach piłka nożna i piłka siatkowa. Cennym zjawiskiem jest także klub sportowy specjalizujący się w piłce nożnej dziewcząt UKS3 Staszkówka Jelna, którego zawodniczki wchodzą w skład reprezentacji Polski. Dzięki środkom unijnym na terenach gmin zostały zamontowane także siłowanie na terenach sportowych, z których mogą korzystać wszyscy mieszkańcy i przyjezdni. Co roku przyznawana jest także specjalna nagroda Wójta Gminy Moszczenica w dziedzinie kultury i kultury fizycznej, aby podziękować i docenić wybitnych sportowców.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM